תופעות לוואי של שתיית לימונדה יותר מדי

כוס אחת של לימונדה קפואה מכילה 99 קלוריות ו -25 גרם, או 6 כפיות סוכר. איגוד הלב האמריקני ממליץ לנשים לצרוך פחות מ -100 קלוריות ביום מ סוכרים הוסיף – על 6 כפות – וגברים צורכים פחות מ 150 קלוריות ליום – כ 9 כפיות. ארגון הבריאות העולמי מייעץ לך לשמור על צריכת הסוכר שלך פחות מ 5 אחוזים מכלל הקלוריות היומית הכוללת שלך. זה שווה ל 6 כפיות ביום למבוגר של גובה ומשקל ממוצע. דיאטה גבוהה בסוכר יכולה להוביל עששת, עלייה במשקל ומחלות כרוניות. חומציות לימונדה עשויה גם לגרום צרבת. לשתות לימונדה במתינות כדי למנוע בעיות בריאותיות לא רצויות.

עלייה במשקל

משקאות מסוכרים, כגון לימונדה, לא משאירים אותך רווי כמו המזון עושה. הרווארד הספר לבריאות הציבור מציין אנשים ששותים משקאות מתוקים לא אוכלים פחות כדי לאזן את הקלוריות מן המשקאות שלהם. משקאות מסוכרים עשויים גם לגרום לך להשתוקק מאכלים מתוקים אחרים, קלוריות גבוהה. מחקר שנערך ב – New England Journal of Medicine הראה כי אנשים ששתו משקה ממותק של 12 אונקיות ביום, צברו קילוגרמים נוספים בשנה בהשוואה לאלו שלא עשו זאת. קילוגרמים מיותרים יכולים להוביל להשמנת יתר וכן שורה של בעיות בריאות כרוניות והוצאות רפואיות.

עששת

לימונדה הוא חומצי וממתק, שהוא המתכון המושלם לחלל. חומצת לימונדה חודרת את השכבה החיצונית של השיניים, ואת החיידקים בפה להאכיל על הסוכר, המוביל עששת. שתיית לימונדה יותר מדי יכול לגרום לשיניים שלך לשחוק ולהיות רגיש יתר על המידה, מה שהופך את זה קשה לך לאכול או לשתות ללא כאב. לימונדה יכולה גם לגרום להצהבה של השיניים כמו אמייל לובש משם.

צַרֶבֶת

כאשר מיצי חומצי הבטן זורמים בחזרה כלפי מעלה, הם נוגעים בטנה של הוושט שלך יכול לגרום צרבת, או חומצה reflux. צרבת היא תחושה לא נעימה, בוער בחזה באמצע או בטן העליונה. חומצת פירות הדר, כגון לימונים, מגביר את החומצה בבטן. קליבלנד קליניק ממליץ להימנע מפירות הדר אם אתה מקבל צרבת, כדי להמנע לימונדה אם זה גורם לך acid reflux או לנסות לדלל את זה עם מים.

מחלת לב

לדברי בית הספר לרפואה של הרווארד, תוספת סוכרים מהווה 10% מהקלוריות הממוצעות בארה”ב. רוב הסוכרים הנוספים הם ממשקאות מתוקים, כמו לימונדה. מחקר בן 15 שנה שפורסם ב -2014 ב- “JAMA Internal Medicine” הראה כי נבדקים שצרכו 25% מהקלוריות שלהם מסוכר היו בסיכון גבוה יותר למות ממחלות לב בהשוואה לנבדקים שצרכו 10% או פחות מהקלוריות שלהם מסוכר, ללא קשר לגיל, מין, משקל ומיזוג פיזי. הסיבה המדויקת אינה ברורה, אבל זה יכול להיות בגלל עלייה במשקל, חללים וחוסר ויטמינים להילחם במחלות ומינרלים.