תופעות לוואי של צמחים

MenoSense, מוצר צמחי שפותח על ידי WomenSense ומופץ על ידי חברת Priority Nutrition, שהן חברות קנדיות, זמין בארצות הברית. תוסף צמחים, שנועד להפחית סימפטומים גיל המעבר לא רצויים, מכיל עשבי תיבול מסורתיים המשמשים לטיפול במצבים הרבייה הנשית. עם זאת, בדיקות קליניות המאשרות את בטיחותו של MenoSense חסרות. התוסף מכיל שלושה עשבי תיבול: דונג קואי, צ’אסטברי וקוהוש שחור, שכל אחד מהם עשוי לייצר תופעות לוואי אצל חלק מהנשים. התייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש בכל תרופות צמחיות לטיפול בסימפטומים של גיל המעבר.

דונג קואי תופעות לוואי

על פי האנציקלופדיה לרפואה אלטרנטיבית “גייל”, תופעות הלוואי נדירות אך כוללות פריחה וגדילה של רגישות העור לשמש. . מאחר שלקונג דונג יכולות להיות תכונות אסטרוגניות, נשים עם היסטוריה של סרטן רגיש לאסטרוגן או גידולים לא צריכות לקחת את MenoSense.

תופעות לוואי Chasteberry

Vitex agnus-castus, השם הבוטני של chasteberry, הוא פופולרי לטיפול בסימפטומים של PMS וגיל המעבר. “PDR עבור תרופות צמחיות” אומר chasteberry עלול לדכא את שחרורו של prolactin בגוף של אישה, אשר עשוי להפחית תסמיני גיל המעבר. כמו עשבי תיבול אחרים MenoSense, עם זאת, אין בדיקות קליניות המאשר בטיחות של chasteberry. תופעות לוואי, על פי “האנציקלופדיה סולם” הם נדירים, אבל כוללים כאבי ראש, פריחה, כאב בטן ודימום מוגבר במהלך הווסת.

שחור Cohosh תופעות לוואי

Cohosh שחור, או Cimicifuga racemosa, נעשה שימוש נרחב לטיפול בבעיות הרבייה הנשי, ועל פי “PDR עבור תרופות צמחיות,” עשב הוא בטוח בדרך כלל, אבל כאשר נלקח במינונים גבוהים, זה עלול לגרום להקאה, לחץ דם מופחת, סחרחורת , כאב בגפיים ובכאב ראש.

דאגות נוספות

מינהל המזון והתרופות האמריקני אינו מעריך את רוב תוספי התוספים, כולל MenoSense, ולכן אין ערובה לביטחונה או לאפקטיביות שלה. בנוסף, בשל היעדר מחקרים מדעיים על כל עשבי תיבול, יכולות להיות תופעות לוואי אחרות עדיין לא ידוע. עם זאת, המפיץ הקנדי טוען שכל הצמחים עוברים בדיקות ל”טוהר, בטיחות ועוצמה “. MenoSense זמינה בחנויות מזון בריאות.