תוספי מזון לגברים מעל גיל 70

מבוגרים מבוגרים פגיעים לחסר בחומרים מזינים בשל גורמים כגון הקטינה את ספיגת המעי הגס מן המזון ואת צריכת קלוריות נמוכה יותר. בעוד גברים מעל גיל 70 בדרך כלל דורשים פחות קלוריות מאשר כאשר הם היו צעירים יותר, הצורך שלהם עבור micronutrients מסוימים עולה. השלמת אלה חומרים מזינים עשוי להיות נחוץ כדי למנוע מחסור. שוחח עם הרופא על מצב התזונה שלך ותוספות המומלצות.

חשיבות סידן

סידן הוא המינרל השופע ביותר בגוף, ורובו משולב בעצמות ובשיניים. שמירה על רמות סידן אופטימלי הוא חיוני עבור מבוגרים כדי לשמור על העצמות חזקים. כאשר רמות סידן בדם הופכות לקוי, הגוף מסיר סידן מן העצם כדי לשמור על רמות הדם בטווח. גבר בן 70 זקוק לצריכה יומיומית כוללת של 1,200 מיליגרם סידן – בין אם זה מזון או תוספי מזון – כדי לשמור על בריאות העצמות. סרדינים, סלמון, טופו, חלב סויה ומוצרי חלב דלי שומן כגון יוגורט, גבינת קוטג ‘וחלב הם כולם מקורות סידן טובים.

ויטמין די

יחד עם סידן, ויטמין D ממלא תפקיד מכריע בשמירה על צפיפות העצם, אשר מגן על בריאות העצם נלחם אוסטאופורוזיס. צריכת התזונה המומלצת לגברים מעל גיל 70 היא 800 יחידות בינלאומיות ביום. תוספת של כל הסכום עשויה להיות לא נחוצה מאחר שמספר מזונות – דגים, מוצרי חלב ודגני בוקר מועשרים – מכילים ויטמין D, והעור עושה חלק מאור השמש. עדויות מראות כי תוספת של עד 700 יחידות בינלאומיות מרוויחה את בריאות העצם, על פי מכון לינוס פאולינג.

מגנזיום ומבוגרים

מבוגרים מבוגרים נמצאים בסיכון לחוסר מגנזיום בשל גורמים כמו ירידה במעי המעיים וצריכה תזונתיים נמוכה. מחסור מגנזיום מונע את הגוף מפני ניצול נכון של ויטמין D וסידן, מה שמוביל לאובדן עצם. זה יכול להיות חכם כדי להשלים מגנזיום, אם כי לא ידוע אם זה ימנע אובדן העצם. צריכת התזונה המומלצת של סידן לגברים מעל 70 היא 420 מיליגרם ליום. מזונות רבים בתזונה מכילים מגנזיום, כולל שקדים, קשיו, תרד, אבוקדו, יוגורט, בננות ולחם שלם.

ויטמיני B

ויטמינים B ממלאים תפקיד בייצור אנרגיה ותפקוד קוגניטיבי, ונושאים כגון צריכת תזונה נמוכה וקליטה גרועה, משמעותם של מבוגרים מבוגרים יכולים להפיק תועלת מהשלמתם. קשישים פגיעים במיוחד לחסר B-12 בשל הקליטה מופחתת מן המזון. הצריכה המומלצת היא 2.4 מיקרוגרם, ואתה יכול לקבל את זה מדגים כמו טראוט, סלמון טונה, כמו גם חלב ודגנים מבוצרים. מבוגרים יש צורך יותר B-6 מאשר מבוגרים צעירים ולעתים קרובות נכשלים לקבל מספיק מהדיאטה שלהם. גברים מעל גיל 70 צריך 1.7 מיליגרם מדי יום מקורות טובים הם חומוס, טונה, סלמון, חזה עוף ודגנים מבוצרים. קשישים גם לא יכול לקבל מספיק חומצה פולית, אשר נמצא מזונות שונים, בעיקר פירות וירקות, כמו גם דגנים מועשרים, שעועית ואורז. הקצבה היומית המומלצת היא 400 מיקרוגרם.