שריר גוון לעומת חיזוק השרירים

שריר “גוון” הוא קצת מטעה. שריר הטון מתייחס למצב של המתח בשרירים שלך התורם ליכולת שלך לשמור על יציבה נכונה והתיאום. תרגילים טוענים כי הטון השרירים שלך באמת שואפים להגביר את ההגדרה של השרירים שלך. אימון ההתנגדות היא שיטה נהדרת להגדרת שרירים, וניתן לחלק אותה לשתי קטגוריות נוספות: אימון סיבולת שרירים ואימוני כוח שרירים. בעוד שתי נקודות הדמיון במשותף, אימון סיבולת שרירים מיועד לשפר את כושר השרירים שלך, בעוד שחיזוק שואף להוסיף מסת שריר.

עבודה סמויה

שריר הטון יכול להיחשב התכווצות מסתערבים. זה סוג מסוים של התכווצות נשלטת על ידי רפלקסים בעמוד השדרה רצונית הפועלים כדי לשמור על רמת התיאום שלך ואת יציבה. ללא טון שרירים רב, משימות כגון ישיבה זקופה או להרים את היד יכולה להיות קשה מאוד. הטון של השרירים שלך הוא גורם פנימי וקשה מאוד לשנות.

אימון סיבולת

אימון סיבולת שרירים יגדיל את ההגדרה של השרירים שלך מבלי להוסיף בתפזורת את המסגרת. הדגש על תרגילים אלה הוא על השלמת מספר גבוה של חזרות עם כמות נמוכה יותר של משקל. סוג זה של אימון בונה את כוח השרירים במידה מסוימת, אך מתמקד בעיקר הגברת כושר השרירים. תוכנית ההתנגדות שלך הכשרה צריך לכלול שמונה עד 10 תרגילים שפועלים קבוצות השריר הגדולות של הגוף שלך עבור 2-3 קבוצות של 15 עד 20 חזרות. המשקל שאתה בוחר צריך לאתגר את השרירים שלך, אבל לא לגרום עייפות קיצונית לאחר 10 חזרות. אתה צריך לשאוף להשתתף מינימום של יומיים או שלושה ימים של התנגדות שבועי עם יום מנוחה בין הפגישות.

לבנות כוח

כוח השרירים הוא מידה של כוח נגד התנגדות מסוימת. כדי לבנות שריר, אתה חייב לתרגל עומס פרוגרסיבי. עומס פרוגרסיבי הוא תהליך של חשיפה מתמדת של השרירים לכמויות גדולות יותר של עבודה ממה שהם חווים בדרך כלל. תוכנית ההתנגדות שלך צריכה לכלול שמונה עד 10 תרגילים שממקדים לכל קבוצות השרירים העיקריות עבור קבוצה אחת של שמונה עד 10 חזרות. המשקל שאתה בוחר צריך להיות מאתגר, ואתה צריך לצפות לחוות עייפות קיצונית על ידי 10 חזרות. כמו תוכניות ממוקד סיבולת שרירים, תוכניות חיזוק שרירים יש להוסיף לשגרת הכושר שלך עבור מינימום של יומיים או שלושה בשבוע עם יום מנוחה בין הפגישות.

גיוס & היפרטרופיה

בעוד אימון שריר סיבולת מניב יותר סיבים שרירים עמידים עייפות, חיזוק שרירים מגדיל את גודל סיבי השריר. יתרונות ראשוניים בכוח ניתן לייחס לגיוס סיבים גדול יותר – מספר גדול יותר של סיבי שריר מקבלים את הדחף לחוזה ולכן מייצרים התכווצות חזקה יותר. הרווחים הבאים בעוצמת השריר הם תוצאה של היפרטרופיה, שהיא הגדלת חתך בגודל סיבי השריר.