עקצוץ ברגליים בלי כאב

הרגל עקצוץ סימפטום נפוץ המתרחש כתוצאה של פשרה עצבית. למרות הכאב יכול ללוות עקצוץ, זה לא תמיד צריך. עקצוץ יש מספר סיבות, שכל אחד מהם יהיה מאובחן בדרכים שונות, אז אתה צריך לראות את הרופא שלך אם עקצוץ שלך הוא דאגה לך. הטיפול המועדף ותחזית עבור מישהו שרגליו עקצוצים תלויים מאוד בסיבת העקצוץ.

גורם ל

עקצוץ, הידוע מבחינה רפואית כ”פרשתזיה “, מתואר לעתים קרובות גם כ”תחושה של” סיכות ומחטים “,” איברים נרדמים “ו”דקירות”, ובדרך כלל מנוסים בגפיים. זה קורה כאשר עצבים סנסוריים המספקים תחושה לגפיים שלך הופכים לסכנה ומתחילים לירות ללא תפקוד, ומשדרים מסרים חושיים שגויים למוח.

סיבות

עקצוץ וכאב לא תמיד מתרחשים יחד. ישנן סיבות רבות לכך, אך הסיבה הפשוטה ביותר קשורה לתצפית שיש סוגים רבים של עצבים ששולחים סוגים שונים של אותות למוח, והם לעיתים קרובות רצים במקביל זה לזה. התמודדות עם סוגים מסוימים של עצבים עלולה לגרום לכאב, וכן להתפשר על סוגים אחרים של עצבים יכול לגרום עקצוץ. הכל תלוי בסוג של פשרה עצבים המתרחשים במצב שלך.

אבחון דיפרנציאלי

האבחנה הדיפרנציאלית של עקצוץ הרגל היא רחבה וכוללת תהליכים בלתי מזיקים לחלוטין, כגון ישיבה בתנוחה מביכה למשך זמן רב מדי, מה שעלול לגרום לדחיסה זמנית של עצבים ולתנאים רפואיים חמורים כגון גידול בדחיסה של עצב או תסמונת Guillan-Barre, מחלה אוטואימונית הנובעת מזיהום ויראלי. אחר פחות חמור, אבל עדיין לגבי תנאים שיכולים לגרום עקצוץ הרגל כוללים דיסק herniated, מחסור בוויטמין B12 וסוכרת.

אִבחוּן

יהיה עליך לראות את הרופא שלך כדי לאבחן במדויק את הסיבה של עקצוץ הרגל. הרופא שלך ישאל אותך שאלות היסטוריות על עקצוץ, כגון מתי זה התחיל, מה עושה את זה טוב יותר ומה עושה את זה יותר גרוע. תשובות לשאלות אלו בשילוב עם ממצאי בדיקה גופנית ובדיקות מעבדה יסייעו להוביל את הרופא לאבחון הנכון. לדוגמה, עקצוץ רגל כתוצאה מהדיסק הבורר עשוי לעורר היסטוריה של עקצוצים שהתחילו לאחר כאב עם הרמה כבדה, והדיסק הבולט עשוי להיות גלוי על הדמיית תהודה מגנטית. לעומת זאת, עקצוץ כתוצאה של סוכרת היה בעיקר מאובחנים על בסיס היסטוריה של סוכרת מבוקרת גרוע.

פּרוֹגנוֹזָה

כמו בתהליך של אבחון עקצוץ הרגל, הפרוגנוזה תלויה בסיבה. אם הרגל שלך היא עקצוץ כי אתה כבר יושב במצב הלא נכון במשך זמן רב מדי, כל מה שאתה צריך לעשות הוא לשנות עמדות בתדירות גבוהה יותר. עם זאת, אם עקצוץ שלך הוא תוצאה של מצב חמור יותר, הפרוגנוזה שלך יהיה תלוי כמה טוב אתה והרופא שלך מסוגלים לטפל במצב זה. לדוגמה, דיסק הבקיע עשוי בסופו של דבר לבצע ניתוח כדי לגרום לעקצוץ ללכת משם, סוכרת ידרוש שליטה קפדנית של גלוקוז בדם וכן אורח חיים משמעותי ושינויים תזונתיים כדי לשפר, ובשני התנאים האלה, אם הטיפול המתאים אינו דבק כדי, עקצוץ לא ייעלם.