מעשנים עם סרטן ריאות וויטמין א

סרטן הריאה הוא הגורם המוביל למוות מסרטן בארצות הברית, על פי MayoClinic.com. הסיכון שלך לחלות בסרטן הריאות גדל אם אתה מעשן או אם אתה חשוף לעישון פסיבי. שימוש משלים בוויטמין A או בנגזרות של קרוטנואידים האמין פעם כי מעשנים עם סרטן ריאות עשויים למעשה להזיק במינונים גבוהים. התייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש ויטמין A ספקים במיוחד אם אתה מעשן.

שתי הצורות העיקריות של סרטן הריאות מסווגות כתא קטן, המתרחש באופן בלעדי במעשנים, או בתא לא קטן, המתייחס למספר סוגים של סרטן ריאות הפועלים באופן דומה. לדברי MayoClinic.com, עישון גורם לסרטן הריאות על ידי פגיעה בתאים רירית הריאות באמצעות שאיפה של חומרים מסרטנים סיגריה או מוצרי טבק. החשיפה החוזרת של הריאות שלך לחומרים מסרטנים גורמת לפגם בתאים ולנזק. הסיכון לסרטן ריאות מגביר את העישון יותר ואת מעשנת יותר. סימנים מוקדמים של סרטן הריאות עשויים לכלול שיעול מתמשך, קוצר נשימה וכאב בחזה. סרטן הריאות יכול להתפשט לחלקים אחרים של הגוף שלך, במקרים רבים, הוא קטלני.

ויטמין A, נוגד חמצון, הוא יעיל מבחינה היסטורית סרטן הלחימה. בשנות ה -80, חוקרים תיארו כי שימוש בוויטמין A משלים עשוי להפחית את ההיארעות של סרטן הריאות, מציין המכון הלאומי לסרטן. ניסויים קליניים בקנה מידה גדול שנערך בפינלנד וארצות הברית נרשמו אלפי מעשנים, מעשנים לשעבר ואנשים שנחשפו לאסבסט מסרטן לקבל יומי בטא קרוטן, ויטמין A או פלצבו. החוקרים מצאו כי שכיחות סרטן הריאות גדלה ב -16% ל -28% בקרב משתתפי נטילת בטא-קרוטן או ויטמין A. מעקב אחר מעקב אחר מעקב אחר נמצא כי שיעור התמותה הכולל של נוטלי התוספת נשאר גבוה יותר מאשר המשתתפים במחקר אשר נטלו פלסבו.

קבוצת תרכובות להמיר ויטמין A בגוף שלך מכונים בדרך כלל רטינואידים וקרוטנואידים. ויטמין A ממזון המבוסס על בעלי חיים, כגון חלב, נספג בגוף כמו רטינול, וויטמין A ממזונות צמחיים, כגון תוצרת, הוא בצורת קרוטנואידים שהופכים לרטינול פעם מתעכל; ויטמין A משחק תפקיד חשוב תפקידה של בריאות הסלולר, הרבייה החזותית ויש לו תכונות נוגדות חמצון. נוגדי חמצון הם מולקולות מגן המנטרלות מולקולות רדיקליות חופשיות מזיקות מתאים מזיקים.

הצריכה היומית המומלצת של ויטמין A למבוגרים היא 700 עד 900 מיקרוגרם. ויטמין משלים בדרך כלל מגיע בטא קרוטן, palitate retinyl או אצטט retinyl ולא צריך לחרוג הגבול העליון נסבל של 3,000 IU, מציין לינוס פאולינג המכון. מקורות טבעיים של ויטמין A כוללים גזר, ברוקולי, תרד, מלון, סקווש וחלב מועשר. אם אתה מעשן, ויטמין A ממקורות מזון אינו קשור רעילות אם אתה צורכת יותר מדי. עם זאת, אם תבחר לקחת ספקים, להתייעץ עם הרופא הראשון המלצות מינון.

על סרטן הריאה

סרטן ריאות וויטמין A

ויטמין A פונקציה

ויטמין A הכנסה מקורות