מה תוספי להגדיל את קיר הרחם כדי לקיים הריון בכושר?

רופאים אלטרנטיביים רבים ומיילדות משתמשים בעשבי תיבול ותוספים אחרים כדרך ל”צליל “את דופן הרחם, המורכבת בעיקר משרירים. רוב עשבי תיבול אלה משמשים רק בסוף ההריון, כי גוון עשבי תיבול יכול לגרום התכווצויות שעלולות לגרום הפלה או לידה מוקדמת. קח גוון עשבי תיבול רק על פי הוראות הרופא המטפל שלך רק בזמנים ובכמויות שנקבעו כי הפלה או סיבוכים אחרים יכולים להתרחש שימוש עשב.

עלה פטל אדום הוא אחד הטוניקים הרחם מומלץ ביותר, אבל חסידי מתחלקים כאשר הוא אמור לשמש. כמה מתרגלים משתמשים בעשב זה רק בשליש השלישי, בשל הסיכון להתכווצות מוקדמת. אחרים, כמו צמחי מרפא סוסון ויד, טוענים כי צמח זה אינו מזיק בתחילת ההריון, אלא מחזק את הרחם, ומניעת הפלה. עם זאת, הרוב המכריע של הפלות להתרחש בגלל הפרעות כרומוזומליות, אשר עשבי תיבול לא יכול לשנות. צמחי מרפא אחרים המשמשים כוללים גפן squaw, cohosh כחול cohosh שחור. אין לקחת עשבי תיבול אלה עד בשבועות האחרונים של ההריון, מזהיר ויד.

מיילדות רבות משתמשות בצמחי מרפא כדי להקטין את אורך העבודה ולהפחית את הסיכון של לידה קיסרית. מחקר כפול סמיות, מבוקר פלצבו, שנערך על ידי חוקרים מאגודת האחיות ההוליסטיות של ניו סאות ‘ויילס, מצא כי צריכת טבליות עלים אדומות שנלקחו משבוע 32 להריון לא השפיעה על משך העבודה. המחקר, שפורסם בגיליון מארס-אפריל של “כתב העת של המיילדות ובריאות האישה”, מצא כי לעשב לא הייתה השפעה על השלב הראשון של הלידה. השלב השני, או דחיפת הבמה, התקצר בממוצע של 9.59 דקות. לקבוצה שלקחה את העשב היה שימוש של 19.3% במלקחיים למשלוח, ואילו קבוצת הפלסבו נזקקה למלקחיים ב -30.4% מהמקרים.

נטילת עשבי תיבול בתחילת ההריון עלול לגרום התכווצויות חמורות מספיק כדי לגרום להפלה. בעבודה, גוון עשבי תיבול יכול להגדיל את חוזק התכווצויות הרחם עד לנקודה של קרע הרחם, במיוחד אם היה לך ניתוח הרחם הקודם יש הצטלקות הרחם להסרת fibro או מתוך ניתוח קיסרי. אין לקחת עשבי תיבול כדי הטון הרחם ללא אישור הרופא שלך. סקירת ספרות על קוהוש כחול, ששימשה כ -64% מהמיילדות בארה”ב לעידוד עבודה, שפורסמו בגיליון החורף 2008 של “Journal Journal of Clinical Pharmacology”, בחנו את בטיחות העשב בהריון. סוגיות הן אובדן הריון פוטנציאלי וכן מומים מולדים אפשריים, היפוקסיה בילוד ובשבץ פרינטלי. אין להשתמש בקוהוש כחול בהריון עד שיבוצעו מחקרים על בטיחותו, שימו לב לחוקרי אוניברסיטת טורונטו.

למרות זמינותם ללא מרשם, הבטיחות והיעילות של עשבי תיבול בהריון נותרה בלתי מוכחת, מזהירים פרופ ‘אדזארד ארנסט מהמחלקה לרפואה משלימה באוניברסיטת אקסטר. הימנעות תוספי הוא הבטוחה ביותר במהלך ההריון.

גוון עשבי תיבול

לימודים

סיכונים

אזהרות