מה קורה כאשר רמות החלב הן גבוהות?

חומצה לקטית היא תוצר לוואי של התאים בתהליך להשתמש כדי לייצר אנרגיה. כמו תאים להמיר גלוקוז לאנרגיה, הם משתמשים בחמצן. אם אין מספיק חמצן בתוך התא, התא הוא עדיין מסוגל לייצר אנרגיה, אלא גם מייצר חומצה לקטית. התאים משחררים חומצה לקטית לתוך הדם, שם היא מומרת למולקולה דומה הנקראת חומצת חלב. רמות גבוהות של חומצת דם בתוך הדם יכולות להזיק לתאים שלך, מזהירה אוניברסיטת ניו מקסיקו.

גורם של רמות Lactate גבוהות

ישנם תנאים מסוימים שגורמים לירידה ברמת החמצן ולכן חומצה לקטית. היפוקסיה קשה, כמו אצל חולים בהלם, אי ספיקת לב, מחלת כבד ומחלות ריאה, הם כולם הגורמים האפשריים לרמות גבוהות של חומצת חלב, על פי MedlinePlus, שירות של המכון הלאומי לבריאות. מחלות אלה גורמות לגוף לייצר אנרגיה ללא מספיק חמצן. רמות גבוהות של לקטט יכולות להוביל לסיבוכים חמורים.

תסמינים של חומצה לקטית

חומצה לקטית היא הפרעה המתרחשת כאשר רמות חלבון בדם שלך לעלות מעל המגבלות הרגילות. הסימפטומים של מצב זה כוללים דופק לב נורמלי, קשיי נשימה, בחילות, הקאות, חולשת שרירים, דלקת בלבלב, עייפות, ירידה במשקל והרחבת הכבד, מסביר AidsHealth.org. אם אתם חווים סימפטומים אלה, מיד להתייעץ עם הרופא שלך, כמו חומצה לקטית היא מצב פוטנציאלי מסכן חיים.

מדידת רמות החלב

מדידת רמות הלקט דורשת בדיקת דם הנקראת בדיקת חומצה לקטית. הדם נמשך מווריד ואת כמות חומצה לקטית במדגם נמדדת. רמות החלב הרגיל נע בין 4.5 מ”ג / ד”ל ל 19.8 מ”ג / ד”ל, ציטוטים MedlinePlus. אין להתעמל במשך מספר שעות לפני ביצוע הבדיקה, כי פעילות גופנית יכולה להגדיל באופן זמני את רמות חומצה לקטית. בדיקות חומצה לקטית מבוצעות בדרך כלל רק בחולים החשודים בחומצה לקטית. בדרך כלל, בדיקות חומצה לקטית אינן חלק מבדיקה גופנית שנתית.

טיפול בחומצה לקטית

לאחר מאובחן חומצה לקטית, הטיפול מתחיל מיד. הטיפול הראשוני מתמקד במתן החולה עם חמצן, אשר מפחית את כמות חומצה לקטית המיוצר על ידי התאים שלך. ניהול זמני של חמצן הופך את הסימפטומים של חומצה לקטית ומונע כל סיבוכים אפשריים.הטיפול צריך להתמקד גם באבחון והפיכה של הגורם הקרובה של חומצה לקטית, “ניו יורק טיימס הבריאות מדריך”. ברגע שהסיבה הרפואית הבסיסית מטופלת, רמות החלב של החולה צריכות לחזור למצב נורמלי.