מה עושה פטרוזיליה עבור הגוף שלך?

פטרוזיליה היא עשב האביב כי זוגות היטב עם סלט תפוחי אדמה, אורז וכמה מנות בהשראה איטלקית. עשבי תיבול לעיתים קרובות מציעים יתרונות בריאותיים למרות כמות קטנה אתה משתמש בדרך כלל בעת הבישול. פטרוזיליה אינה יוצאת דופן, עם חומרים מזינים רבים התומכים הבריאות הכללית שלך. חפש פטרוזיליה טרי בסעיף התוצרת של הסופרמרקט שלך או לרכוש אותו מיובש עבור הטבות דומות.

כף אחת של פטרוזיליה מכילה 320 יחידות בינלאומיות של ויטמין A. טווח ההמלצה הממוצע היומי הוא 2,310 עד 3,000 יחידות בינלאומיות. עם כמות כזו מרוכזים פטרוזיליה, היא דרך טובה להגדיל את הסכום שאתה לוקח בו ויטמין A חשוב חסינות משום שהוא מייצר תאי דם לבנים, אשר מונעים מחלות על ידי לחימה חיידקים ווירוסים. ויטמין זה גם מונע זיהום בעיניים ושומר על בטנה של מערכת הנשימה, השתן והמעיים בריאים, כך שהם יכולים להדוף חיידקים ווירוסים שיכולים לגרום לך חולה.

בעוד פטרוזיליה גבוהה ויטמין A, הוא מכיל גם קרוטנואידים כי להגביר את היווצרות ויטמין A בתוך הגוף שלך. בטא קרוטן הוא אחד כזה קרוטנואידים, כף של פטרוזיליה מכיל 192 מיקרוגרם. קבלת בטא קרוטן מ פטרוזיליה מסייע לשמור על רמות ויטמין A, אשר מונע הפרעות בעצמות, בעיות הרבייה, יובש בעיניים ואפילו מוות. השילוב של פטרוזיליה עם גזר, תפוחי אדמה מתוקים ותרד מגביר את צריכת הבטא-קרוטן.

ויטמין K הוא חומר מזין המסייע לגוף קריש דם, כף של פטרוזיליה מכיל 62.3 מיקרוגרם. אנשים עם מצבים בריאותיים מסוימים, כגון מחלת צליאק, מחלת קרוהן או סיסטיק פיברוזיס נמצאים בסיכון גבוה יותר לחוסר בעיות דימום כתוצאה, אבל שילוב פטרוזיליה לתוך המתכונים שלך יכול לעזור נגד זה. נשים מבוגרות זקוקות ל -90 מיקרוגרם של ויטמין K ביום, בעוד שגברים צריכים לקבל 120 מיקרוגרם בכל יום.

בנוסף ליתרונות הראייה של בטא קרוטן וויטמין A, כף של פטרוזיליה מכיל 211 מיקרוגרם של לוטאין ו zeaxanthin. אלה הם carotenoids עם antioxidant היתרונות של העיניים. הם פועלים כדי לנטרל נזק הסלולר המתרחשת עקב חשיפה סביבתית קרני אור מזיקים שעלולים לגרום להתפתחות ניוון מקולרי. הגדלת Lutein ו zeaxanthin הכנסה מקטין את הסיכון של קטרקט, דוחות האגודה האמריקאית Optometric. ירקות Leafy הם מקור טוב של שני קרוטנואידים, כך הוספת פטרוזיליה לסלט הירוק הבא שלך יהיה להגדיל באופן דרמטי את צריכת שלך.

מגן על החסינות

טפסים ויטמין A

עזרי קרישת הדם

מגן על החזון