מה עושה מים בטוח לשתות?

מים טובים ביותר הוא בטוח לשתות, אבל לא יכול להיות סיכונים בריאותיים הקשורים היטב מים המשמשים לשתייה. ובכן מים עשויים להכיל מיקרואורגניזמים וכימיקלים שיכולים לגרום לך חולה. “בניגוד למערכות השתייה הציבוריות שמשרתות אנשים רבים, רשויות הבריאות אינן בודקות את איכות מי הבאר”, אומר ד”ר מיכאל גוכפלד, דוקטור לרפואה סביבתית ורפואתית בבית הספר לרפואה של רוברט ווד ג’ונסון ב Piscataway, ניו ג ‘רזי. זה אומר שזה תלוי בעל היטב כדי להבטיח כי גם מים בטוחים לשתות.

מַשְׁמָעוּת

כ -15% מהאמריקאים מסתמכים על מים טובים לשתייה, על פי הסוכנות להגנת הסביבה (EPA). מים מזוהמים עלולים לגרום לחילה, שלשולים והקאות ועשויים להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, כגון סרטן, הפרעות בכליות ונזק מוחי, אומר ד”ר גוכפלד. מזהמים הידועים כ”חנקות “מסוכנים במיוחד לתינוקות מכיוון שהם יכולים לשבש את זרימת החמצן בדם של תינוקות, על פי ה- EPA. בדיקות סדירות עבור מזהמים יחד עם אמצעי זהירות אחרים יסייע להבטיח כי גם מים בטוחים לשתות.

בדיקה שנתית

EPA אומר כי גם מים יש לבדוק מדי שנה עבור חיידקים וניטראטים. בארות רדודות נמצאות בסיכון גבוה ביותר לחיידקים המביאים לשלשול והקאות, על פי ה- EPA. וולס ליד מערכות ספיגה ובעלי חיים רגישים ניטרטים כי הם נובעים פסולת האדם ובעלי חיים. נכון לשנת 2010, מעבדות פרטיות גובות בין 10 ל -20 דולר כדי לבדוק את המזהמים הללו, אך מחלקת הבריאות המקומית שלכם יכולה לבדוק בחינם, על פי ה- EPA. עבור בארות בשימוש כל השנה, הזמן הטוב ביותר לבדוק הוא בסוף הקיץ. עבור מחנות ובתי קיץ, ה- EPA ממליץ לבדוק כאשר אתה זז.

בדיקות אחרות

בעלי טוב צריך לבדוק כל שלוש עד חמש שנים עבור עופרת, ארסן, ראדון, אורניום מתכות כבדות אחרות מסוימות, על פי גוכפלד. EPA מציע גם בדיקה עבור מזהמים אלה לפני השימוש בבאר בפעם הראשונה. בדיקות אלה עשויות לעלות ממאות עד כמה אלפי דולרים, על פי ה- EPA. אם נמצא זיהום, התוצאות יכללו את הריכוז של המזהם והאם ריכוז זה עולה על תקן מי שתייה בטוח.

מיקום טוב

ה- EPA ממליץ על בארות להיות במרחק של מטר וחצי מ טנקים ספיגה ו חיות יארד, 100 מטר מן טנקים נפט אחסון נוזלי הדוקה נוזלי 250 מטרים מערימות זבל. באר שלך צריך להיות ממוקם גם כך מי גשמים זורמת ממנו. מי הגשם יכולים לאסוף חיידקים מזיקים וכימיקלים על פני הקרקע. אם זה ליד הבריכות שלך, זה יכול לחלחל פנימה.

תחזוקה

תחזוקה נכונה של הבאר שלך תסייע לשמור על מי השתייה שלך בטוח. ה- EPA ממליץ לבדוק בקביעות את הבאר שלך עבור סדוקים או קורוזיד היטב תרמילים, שבור או חסר שווי טוב, והתיישבות פיצוח של חותמות פני השטח. מדי פעם לבדוק כל מיכלי אחסון תת קרקעי שמחזיקים בבית, חימום שמן, דיזל או בנזין עבור דליפות. ודא היטב שלך מוגן היטב מן הפסולת של חיות מחמד, חיות בר וחיות משק. למזער את השימוש בדשנים וחומרי הדברה, אשר יכול ליץ לתוך מי תהום.

מסננים ומערכות טיהור פרטיות אחרות יכולות לסייע בהסרת מזהמים במים. אלה המשתמשים במסננים פחמן להסיר להוביל וכמה מתכות כבדות. אחרים, כגון מערכות אוסמוזה הפוכה, להתפשט מזהמים לא בהכרח נתפס על ידי מסנני פחמן. “מסנני מים עשויים לתת לך קצת שקט נפשי, אבל אתה עדיין צריך לבדוק כי מסננים לא תסיר את כל מזהמים מן המים היטב”, מדגיש גוכפלד.

מסנני מים