מה זה אומר כאשר בהונות ללכת חסר תחושה תוך כדי עבודה?

קהות בהונות עלולה לגרום לכאב ואי-נוחות במהלך אימון, ויכולה לגרום לאדם להפסיק להתאמן לפני שהוא מעדיף. קהות בהונות במהלך האימון יכולה להצביע על בעיה עם הנעלה או להיות סימפטום של פציעה ברגל או בעיה רפואית אחרת. אנשים שחווים חוסר תחושה מתמשך החמיר או מלווה בסימפטומים אחרים צריך לחפש הערכה על ידי רופא או פודיאטריסט.

הנעלה נכונה היא הכרחית להתאמן, והנעלה בלויה או לא מתאים יכול לגרום בהונות ללכת קהה. הנעל את הנעליים חזק מדי גם יכול לגרום בהונות ללכת קהה, מסביר האתר ראנר מאסטר. כמו כן, נעליים שמתאימות חזק מדי גם לתרום קהות קהות, על פי מרכז כף הרגל ו אנקל של וושינגטון. בנוסף, נעליים המספקות תמיכה קטנה לכדור הרגל בעת ביצוע תרגילים חוזרים כגון דיווש אופניים יכולים לגרום לחוסר תחושה על ידי דחיסת עצבי הבהונות. בעוד נעליים הגורמות לכדור הרגל לחוות לחץ רב מדי מחוסר תמיכה ב insole גם לגרום בהונות להרגיש משותק במהלך האימון.

קהות בהונות עלולה לגרום לכך שאחד או יותר אצבעות הרגיש פציעה. אנשים העוסקים בחוץ במהלך מזג אוויר קר עלול לחוש חוסר תחושה של בהונות כתוצאה של כוויות קור, מסביר את הרגל אתר טיפול. אצבע כי הוא שבור במהלך האימון יכול גם להרגיש קהה במהלך התרגיל. בנוסף, פציעות בעצב בבוהן כתוצאה מתנאים כמו נוירומות או נפיחות עלולות להפריע לתחושת הבוהן, ולגרום לה להרגיש קהה.

קהות בהונות בשתי הרגליים יכולה להצביע על הפרעה קרדיווסקולרית. מחלות כלי דם היקפיים מוביל למחזור העניים בגפיים והוא יכול לגרום קהות הבוהן במהלך האימון, מסביר את אתר האינטרנט Foot Care. כמו כן, דלקת של כלי הדם של הרגליים והרגל, המכונה vasculitis, גם יכול לגרום קהות בהונות. סוכרת, במיוחד אם לא מאובחנים או מבוקרת היטב, גם יכול לגרום קהות בהונות כתוצאה של נזק לכלי הדם של הרגליים.

אנשים שחווים חוסר תחושה או כאב בכפות הרגליים ובאצבעות, כמו גם בידיים, עשויים להיות נוירופתיה פריפריאלית, אשר לעיתים קרובות תוצאות כמו סיבוך של מצבים כרוניים כגון סוכרת או בעיות מטבוליות. בעיות בריאותיות אחרות, כגון חסרי ויטמין B ו hypothyroidism, יכול גם לתרום נוירופתיה הפריפריה. בנוסף, נפילה או הטלת טראומה אחרת במהלך אימון יכול לנתק עצב בבוהן, המוביל קהות.

הנעלה המסכנה

פציעות

מחלות לב וכלי דם

הפרעות עצב