מה ויטמינים עושה את השתן שלי צהוב?

מולטי ויטמינים, ויטמיני B מורכבים ואפילו דגנים מועשרים בכמות גדולה של ויטמין יגרמו לעיתים קרובות לשתן שלכם להפוך גוון בהיר, לכאורה לא טבעי של צהוב. למרות שזה עלול להבהיל אותך בפעם הראשונה שזה קורה, זה תגובה נורמלית לחלוטין כאשר יש לך ingested מנה גבוהה של riboflavin, המכונה גם ויטמין B-2.

פונקציה של ריבופלבין בגוף

יחד עם אחרים ויטמיני B, riboflavin מסייע לגוף לשחרר אנרגיה מפחמימות, תורם לחילוף החומרים של שומן הוא קריטי ביצירת כדוריות דם אדומות. בנוסף לתפקודים אלה, יש כמה ראיות התומכות ברעיון כי ריבופלאבין פועל כחומר נוגד חמצון, אשר עשוי לסייע במניעת צורות מסוימות של מחלות לב וכלי דם וסרטן. במינונים גבוהים יותר, ויטמין B-2 נעשה שימוש בכמה אנשים כדי להילחם בכאבי ראש מיגרנה ואולי קטרקט, עם זאת, יש צורך במחקר נוסף כדי לאשר תצפיות אלה.

קצבה תזונתיים מומלצת לריבופלאבין

כאשר מסתכלים על התווית תזונה של רוב המולטי ויטמינים או B- תוספי מזון מורכבים, אתה עשוי לחשוב כי אדם צריך כמויות גבוהות של riboflavin ו ויטמינים B אחרים. אבל, במקום 25, 50 או 75 מיליגרם נמצא לעתים קרובות אלה מוצרים מסחריים, אישה מבוגר טיפוסי רק צריך 0.9 מיליגרם ליום, זכר מבוגר טיפוסי רק צריך 1.1 מיליגרם ליום. כמויות קטנות אלה נפגשים בקלות עם תזונה מאוזנת היטב, ואת הליקויים נראים רק אצל אנשים עם בעיות ספיגה, אשר יכול להתרחש מחלת צליאק, אלכוהוליזם ולעתים אצל קשישים. עם זאת, אנשים שהם מאוד פעילים גופנית, כמו פועלים וספורטאים, עשויים להיות צורך מוגבר ריבופלאווין, מדווח המכון לינוס פאולינג.

מזון ומשקאות המספקים ריבופלבין

Riboflavin קיים במגוון רחב של מזונות. מוצרי חלב כולל חלב הם חלק מהמקורות הטובים ביותר של B-2. אם אתה בוחר לא לצרוך חלב או שאתה לא יכול בשל אלרגיה חלב או חוסר סובלנות, מקורות בריאים נוספים של ויטמין כוללים קטניות, אגוזים, בשר רזה, ירקות עליים ירוקים, ביצים ואגוזים. בארצות הברית, מוצרי תבואה רבים, כולל קמח, לחמים ודגנים, מבוצר גם עם ריבופלאבין במהלך תהליך הייצור, כלומר ויטמין מתווסף למזון במינונים גבוהים יותר מאשר היה בדרך כלל נוכחים.

השפעות נוספות של עודף ריבופלאבין

מבחינה היסטורית, מדענים האמינו כי הרעילות של ריבופלאבין היא נדירה, כי עודף מופרש באמצעות מערכת דרכי השתן – וכך, צבע צהוב בהיר של השתן. אבל כמה מחקרים שנעשו לאחרונה הראו נזק אפשרי לעיניים, עצבים ורקמת חיבור אם B-2 נלקח במינונים גדולים. בנוסף, יש להתייעץ עם הרופא אם אתם סובלים מכאב בדרכי השתן בעת ​​נטילת תוספי מזון המכילים מינונים גדולים של ריבופלאבין, מכיוון שהדבר עשוי להצביע על כך שרירית השלפוחית ​​נפגעת – מצב הנקרא דלקת שלפוחית ​​השתן (interstitial cystitis).