מה הם יתדות אופניים?

יתדות אינם נפוצים ברוב סוגי האופניים. למעשה, עבור סוגים רבים של אופניים, הם היו לשמש רק משקל חסר תועלת או מכשול להתמודד עם. יתדות אלה הם בדרך כלל קבוע לסרן האחורי ואת הגלגל הקדמי של האופניים שלך. יתדות משמשים בעיקר לבצע פעלולים וטריקים על אופניים מוטוקרוס. על האופניים BMX יתדות להרחיב במידה ניכרת את סוגי טריקים אפשרי, מ wheelies הקדמי כדי כפול לטחון grinds.

אופני אופניים נועדו לרוכבים למקם את רגליהם ואת משקלם מעל מרכז הגלגל. זה מספק פלטפורמה יציבה יותר מאשר הדוושות, המאפשר רוכב יותר שליטה בתנועות האופניים. המיקום של הצירים עושה איזון על גלגל אחד הרבה יותר קל ומספק נקודת ציר כדי לסובב ולהזיז את האופניים BMX. יתדות משמשים לעתים קרובות כדי “לטחון” על פני השטח, כגון מדרכה, ספסל בטון או רכבת, כמו הרוכב יתרות על האופניים נע.

למרות כמה יתדות אופניים BMX הם ספינינג חופשי על הציר, רוב נוקשים קבוע לתקן את הסיכון להחליק במהלך טריקים. ייתכן שיש להם משטחי מתכת או גומי, בהתאם לרצון האחיזה של הרוכב, וחלקם כוללים גם חולצות מחמיאות שיסייעו לנעליים לתפוס את היתד. הרוחב יכול להשתנות בהתאם לצרכים של הרוכב, כולל השטח הדרוש למיקום ברגל ואת הדרישות של טריקים שונים להתבצע. אוהדים של טריקים שחיקה בדרך כלל מעדיפים כל יתדות מתכת.

האופניים BMX האופניים יכול להיות מנוסח כמו רוכב הרצונות – הם עשויים להיות צבועים או אין כיסוי על המתכת. במידה מסוימת, סוג של צבע או תפאורה בשימוש על יתדות אופניים יכול לשנות איך הם מגיבים מתחת לרגליים. המרכיבים המבניים של יתדות הם אינטגרלי מדי לביצועים כדי להיבחר על פי סגנון, למזער את החירות היצירתיות המוענקת על ידי תכונה זו.

לא כל האופניים BMX לבוא עם יתדות מראש קבוע על האופניים. זה נעשה כדי לאפשר את הבעלים של האופניים לבחור יתדות משלו, שכן תחושה וביצועים של יתדות יכול להיות חשוב מאוד לבצע טריקים. בנוסף, האופניים BMX המיועד מרוצי לא כוללים יתדות כי תכונה זו היא חסרת תועלת במירוץ ורק משמש לשקול את האופניים למטה. כל אופניים המיועדים פעלולים, לעומת זאת, צריך יתדות. בעוד יתדות הם אופציונליים, כל רוכב חופשי רוכב צריך להשתמש קסדה רפידות מרפק כדי להגן על עצמם כאשר הם נופלים.

פונקציה של יתדות אופניים

האופניים יתדות תכונות

פונקציה במקום סגנון

יתדות האופניים הן ציוד אופציונלי