מה הם הסימפטומים של שלבקת חוגרת אצל נשים?

אחד מכל 5 אנשים יקבל שלבקת חוגרת, והסיכוי יגדל עם הגיל, במיוחד לאחר גיל 50. עם הסיכויים כאלה, לדעת את הסימפטומים של שלבקת חוגרת הוא מידע שימושי שיש. שלבקת חוגרת מייצגת הפעלה מחדש של וירוס הנקרא varicella-zoster, אותו וירוס שגורם לאבעבועות רוח. אם יש לך אבעבועות רוח, וירוס זה עדיין במערכת העצבים שלך. החיסון שלבקת חוגרת יכול להפחית את הסיכון של מקבל שלבקת חוגרת על ידי לפחות 50 אחוז ומקטין את הכאב אצל אנשים שעושים רעפים גם לאחר קבלת החיסון.

כְּאֵב

תסמינים של שלבקת חוגרת דומים אצל גברים ונשים. התסמין הראשון והנפוץ ביותר של שלבקת חוגרת הוא בדרך כלל כאב. כאב זה מתרחש בדרך כלל לפני פריחה כלשהי, והוא נקרא לפעמים שלב האזהרה של שלבקת חוגרת. נשים לעתים קרובות לתאר כאב עקצוץ, צריבה או אזור של רגישות עזה על העור שלהם. זה קורה לעתים קרובות באזור קטן כי הוא בצד אחד של הגוף בלבד. הכאב עשוי להיות קל או אינטנסיבי מספיק כדי לדרוש טיפול משככי כאבים. הכאב עלול להימשך כמה ימים, עשוי לבוא וללכת או להיות קבוע. זה יכול להמשיך כאשר הפריחה ואת שלפוחיות טופס ובדרך כלל מצטמצם כאשר הפריחה נעלמת.

פריחה ושלפוחיות

סימפטום נוסף של שלבקת חוגרת הוא פריחה שהופכת שלפוחיות מלאות נוזל. זה בדרך כלל מופיע כמה ימים או שבוע לאחר כאב העור מתחיל. שלפוחיות טופס גלד קרום בערך 7 עד 10 ימים בדרך כלל לנקות עד 2 עד 4 שבועות. ההבדל בין פריחה של אבעבועות רוח לבין זה של שלבקת חוגרת היא שלבקת חוגרת בדרך כלל מופיע בצד אחד של הגוף בלבד. שלבקת חוגרת מופיעה בדרך כלל בלהקה דמוית חגורה סביב אזור הבטן, המקביל לעור לאורך שביל העצב. לפעמים הפריחה מופיעה על צד אחד של הפנים ומלווה את עצב הפנים העיקרי, או שזה יכול להיות כרוך יותר מאשר רק שטח אחד של העור. במקרים מסוימים של שלבקת חוגרת יש רק כמה או אפילו לא blisters. א אבחנה שריר ניתן להחמיץ במקרה זה. שלבקת חוגרת ללא כל פריחה או שלפוחיות נקרא herstere זוסטר sine.

תסמינים אחרים

ברגע הפריחה מופיעה, נשים לפעמים לדווח על תסמינים דמויי שפעת, כגון כאבי ראש, כאבי בטן, חום וצמרמורת. כמחצית מהאנשים אשר יש פריחה לאורך העצב בפנים הפנים סיבוכים בעין. סיבוכים אלה נראים בדרך כלל כמו דלקת של חלקים שונים של העין ועשויים להיות כרוך ריר או מוגלה כמו פריקה ורגישות לאור. בעיות עיניים מ שלבקת חוגרת הם מאוד רציני ויש להעריך על ידי רופא מיד. חלק מהנשים חווים מצב הנקרא nehergia postherpetic. מצב זה הוא כאב שנמשך גם לאחר פריחה שלבקת חוגרת נעלם. הכאב מתואר כבעירה מתמשכת שפוגעת במגע או בלחץ הבגדים. זה בדרך כלל פותר את עצמו, אבל ההחלטה יכולה לקחת 6 חודשים עד שנה או אפילו יותר.

שלבקת חוגרת בהריון

נשים בהריון יכול לקבל שלבקת חוגרת, אבל זה נדיר. בעוד אבעבועות רוח יכול להוות סיכון רציני מאוד לעובר, אין כמעט סיכון לעובר אם האם מקבלת שלבקת חוגרת. הסימפטומים של שלבקת חוגרת זהים אצל נשים בהריון ולא בהריון. כל אזור של עור שיש לו כאב, עקצוץ, גירוד או צריבה – גם ללא פריחה או שלפוחית ​​- יש להביא לידיעת הרופא, שכן זה יכול להיות בשלבים הראשונים של שלבקת חוגרת.