מה היא radiculitis מותני?

רדיקוליטיס מותני קשורה לעיתים קרובות עם דיסק herniated או bulging. כאשר אתם סובלים מפציעה או מחלת דיסק ניוונית לאזור הגב התחתון (הגב התחתון) של עמוד השדרה, לעיתים קרובות אתה מקבל הפניה כאב מפגיעה כי הולך בכל מקום מן הישבן העליון שלך לרגל שלך. זה נקרא גם Sciatica.

זיהוי

אתה עלול לסבול נפילה בבית, חווה תאונת רכב, לפגוע בעצמך בתחרות ספורט או פשוט גדל. כל אלה יכולים לגרום לפציעות בגב התחתון. פציעות אלה כוללות נזק לדיסקים בעמוד השדרה. אתה מרגיש קצת כאב או אי נוחות באזור הפציעה ואתה גם מרגיש כאב ו / או חולשה על אחת הרגליים. זהו זיהוי ראשוני של radiculitis המותני.

אפקטים

כאב הפנה את הרגל מן radiculitis המותני יכול להיות קל עד קשה. זה יכול גם לגרום חולשה או קהות בכל אחד מספר תחומים במורד הרגל. לדוגמה, דיסק הבקיע יכול לגרום לאובדן כוח בשרירי השוקיים ולעקצוץ בהונות. כאשר הפונקציה מושפעת, החולה עשוי לשקול ניתוח גב תחתון כדי להסיר את פסולת הדיסק הגורמת לירידת החזרת הפונקציה למצב נורמלי.

מסגרת זמן

כאשר המטופל סובל ראשון פציעה המותני, כאבים בגב התחתון עשוי להיות התסמין הראשון. הכאב הפנה יבוא מאוחר יותר כמו פסולת מהתקליטור herniated מסתובב ומשפיע על העצבים ליד עמוד השדרה. זה יכול לקחת שבועות עבור פסולת להתיישב ליד עצב ולגרום כאב, אי נוחות או אובדן של תפקוד.

אִבחוּן

הרדיקליס המותני והדיסק המפרק יכולים להיות מאובחנים על ידי רופא. הרופא יבקש מהחולה להיזכר באירוע שבו אירעה הפציעה ולאחר מכן לבקש ממנו לבצע מספר בדיקות, כגון מעליות רגל בלחץ לגבהים שונים. בנוסף, radiculitis המותני ואת דיסק herniated ניתן לאשר על ידי סריקת MRI או CT. ה- MRI יראה בדיוק איזה דיסק או דיסקים כבר herniated. בדיקה מעורבת יותר בשם מיאלוגרפיה המספקת פרטים נוספים ניתן לעשות כאשר הניתוח הוא אופציה.

יַחַס

ישנן מספר צורות של טיפול radiculitis המותני. הראשון הוא לנוח. מטופל שיכול להישאר רגליו לחלוטין במשך 24 עד 48 שעות לאחר שסבל פציעה עשוי להיות מסוגל לעזור במצבו באופן דרמטי. משככי כאב יכולים גם לעזור והרופא שלך עשוי לרשום תרופות אנטי דלקתיות כדי להקל על הנפיחות והלחץ. פיזיותרפיה ועיסוי עשויים לעזור, אבל במקרים רבים זה לא. זריקת אפידורל של סטרואידים יכולה לעזור למטופל להתמודד עם הכאב ואי הנוחות של הפציעה בכל מקום בין שבועיים עד ארבעה חודשים. לבסוף, ניתוח הוא אופציה שיש לשקול במקרה של מתישת כאב ואובדן תפקוד.