מה גורם cramps הרגל לאחר התרגיל?

התכווצויות ברגליים הן חוויה משותפת עבור ספורטאים רבים, אך הם אינם חייבים להיות חלק ממשטר התרגיל. במקרים רבים, נקיטת צעדים מנע פשוטים יכולה למנוע התכווצות מוחלטת. אם הם מתעקשים, עם זאת, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך כדי לשלול הפרעה רפואית הבסיסית.

תכונות של cramps

התכווצויות ברגל, המכונה בדרך כלל סוס צ’רלי, מתרחשות כאשר אחד השרירים או קבוצה של השרירים חוזים בכוח ולא מפסיק להתכווץ. התוצאה יכולה להיות תחושה קצרה, מטרידה במקצת, או כאב חד אם התכווצות חמורה יותר. התכווצות חמורה עלולה לגרום לשריר להתכווץ בצורה כה חזקה, עד שהוא יוצר קשר ויוצר גוש מתחת לעור. התכווצות עשויה לבוא וללכת כמה דקות לפני שנעלם. כל אחד יכול לקבל התכווצות הרגל, אבל מתחיל Exercisers וספורטאים סיבולת מתובל יותר הם בין אלה נפגעים בדרך כלל. הסיבה המדויקת להתכווצויות הרגל מתרחשת לאחר פעילות גופנית אינה ידועה, אך ישנם גורמים תורמים.

התייבשות וחוסר איזון אלקטרוליטי

אם השרירים שלך חוסר מים מספיק, זה יכול להוביל cramping. התייבשות יכולה גם להוביל לחוסר איזון ברמות אלקטרוליטים, כגון אשלגן, נתרן ומגנזיום, אשר יכול גם לגרום התכווצויות ברגליים. אם אתה לא מקבל מספיק אלקטרוליטים בתזונה שלך, זה יכול להיות באותו אפקט. שתיית מים לאורך כל היום יכול לעזור לך למנוע התייבשות. לשתות 1 עד 3 כוסות מים ממש לפני התרגיל ולקחת לגימה קטנה במהלך הפעילות. לאחר פעילות, לשתות מים או משקה ספורט משופר עם אלקטרוליטים rehydrate עצמך במלואו. לשתות יותר מים אם אתה לממש בטמפרטורות חמות. לאכול תזונה עשירה מזין המכיל שפע של אלקטרוליטים. נטילת מולטי ויטמין יכול גם לעזור.

עייפות שרירים גמישות

אם אתה לא בכושר, השרירים שלך לא מתכווץ בצורה יעילה, ואתה עלול לחוות התכווצויות ברגליים. אי לחמם ולמתוח לפני פעילות גופנית יכולה להיות השפעה דומה. כדי לתקן את הבעיה, להתמקד בבניית הסיבולת שלך לאט ובהדרגה. הימנע overexertion וקצב עצמך במהלך התרגיל. בצעו חימום לפני פעילות גופנית ו בעדינות למתוח את שרירי הרגליים. קירור לאחר פעילות גופנית והמשך למתוח את השריר יכול גם לעזור.

סיבות אחרות

במקרים מסוימים, פעילות גופנית היא לא הגורם של התכווצויות הרגל שלך, למרות שזה עלול להחריף את הבעיה. תרופות מסוימות מרשם יכול לגרום התכווצות הרגל כתוצר לוואי, בעיקר בגלל שהם לרוקן את אלקטרוליטים בגוף. שוחח עם הרופא שלך אם אתה חושד שהתרופה עלולה לגרום להתכווצויות. התכווצויות שרירים קשורות גם עם הפרעות רפואיות, כולל הפרעות של העצבים, הכליות, בלוטת התריס והורמונים. סוכרת, היפוגליקמיה ואנמיה יכולים גם לגרום לכאבי שרירים. התייעץ עם רופא אם יש לך שריר cramping מחוץ לממש או אם את cramps הרגל להתמיד למרות נקיטת צעדים כדי לשנות את האכילה, שתייה והרגלי התעמלות.

התכווצויות ברגליים אינן דורשות טיפול רפואי ורובן יסתלקו מעצמם. אם התכווצות נמשכת יותר מכמה שניות, אתה יכול לעזור להיפטר ממנו על ידי תופס את שרירי הרגליים הפגועים תוך מתיחה זה. אם התכווצות לא נעלמת לגמרי או אם השריר עדיין חזק, להחיל חום. שרירים רך או כואב צריך להיות מטופל עם קור. חפשו טיפול רפואי אם התכווצויות לא ללכת אחרי צעדים טיפול עצמי.

יַחַס