מדוע phytochemicals נמצא טוב יותר מזון מאשר תוספי?

תרכובות צמחים הנקראות phytochemicals משרתות תפקיד מגן לצמחים, אך יכולות גם להשפיע על גופים של אנשים שצרכו אותם צמחים. חלק מהפיטוכימיקלים הללו מציעים הגנה מפני מחלות כגון סרטן, מחלות לב וכלי דם ומחלות ניווניות. כמו מדענים לגלות יותר ויותר יתרונות בריאותיים יקרי ערך של phytochemicals, יצרני תוספת מרוץ לשים אותם בצורת גלולה ולהציע להם למכירה. אבל phytochemicals שהוסרו מן המזונות צמח שבו הם מקורם לא נראה לעבוד כמו גם לאכול את כל המזון.

סוגים

מגוון רחב של מזונות נושאים רכיבים פיטוכימיים, כולל פירות, ירקות, אגוזים, זרעים, דגנים מלאים, קטניות ומוצרי סויה. כמה מהם נחקרו באופן נרחב, בעוד שאחרים עדיין לא הבינו היטב. כמה ידועים phytochemicals כי כרגע תחת מחקר כוללים isoflavones סויה, resveratrol ביין אדום, תרכובות גופרית שום בצל, פלבנואידים וקרוטנואידים בפירות וירקות.

תְזוּנָה

מזונות מלאים מספקים יותר מאשר רק phytochemical אחד, בעוד ספקים מכילים בדרך כלל רק סוג אחד. בנוסף, מזון שלם יש ויטמינים ומינרלים כי תוסף phytochemical חסר. סיבים הוא מרכיב מועיל נוסף נמצא מזונות שלם שאינו נוכח תוספי. על ידי אכילת מזונות שלמים, הגוף שלך יכול לנצל את כל החומרים המזינים בתנאי בריאות להגביר בכל הגוף שלך, לא רק באזור ממוקד על ידי כי phytochemical.

סינרגיה

תערובת מורכבת של תרכובות בצמחים לעתים קרובות לעבוד יחד בדרכים שאינן מובנות במלואן. בגלל תוספים להפריד את אלה רכיבים מועילים של כימיקלים אחרים במזון, זה יכול להפחית או לשנות את הדרך פיטוכימי עובד בגוף. לדוגמה, פלבנואידים וקרוטנואידים פועלים טוב יותר כאשר הם נמצאים באותו מזון מאשר כאשר נלקחים בנפרד כתוספים. מחקר שנערך על ידי המחלקה למדעי המזון באוניברסיטת קורנל באיתקה, ניו יורק, שפורסם בדצמבר 2004 ב “Journal of Nutrition”, מצא כי ישנם אלפי phytochemicals בכל פרי או ירקות נתון וכי תרכובות אלה לעבוד יחד בדרכים שלא ניתן לשכפל באמצעות תוספי.

בְּטִיחוּת

צריכת phytochemicals בצורת מזון שלם עשוי להיות בטוח יותר מאשר לקחת ספקים. המינונים שסופקו על ידי תוספי מזון הם בדרך כלל הרבה יותר גבוה ממה שנמצא מזון, להגדיל את הסיכון של רעילות. מחקרים מעטים נעשו על megadoses של phytochemicals בבני אדם, ולכן זה אפשרי כי תרכובות אלה עלולים להזיק כאשר נלקח בכמויות גדולות. פיטוכימיקלים במזונות מאוזנים באופן מושלם עם חומרים מזינים אחרים ותרכובות במפעל ויש להם שיא בטיחות מתחרות של אכלו על ידי מיליוני אנשים ברחבי העולם עם מעט, אם בכלל, מתועד תופעות לוואי.