למה פתאום התינוק שלי לא רוצה לטפל?

זה ידוע בתור שביתה סיעודית, וזה יכול להכות ללא אזהרה. אם התינוק הנקה מוצלח פתאום מחליט שהיא לא אוהבת יותר סיעוד, מספר סיבות יכול להיות מאחורי סירובו של התינוק שלך לאחות. למרות שזה מאתגר, להישאר סבלניים להמשיך לעודד את הקטנה שלך להניק כדי לפתור בעיה זו האכלה. אם ניסית הכל והבעיה נמשכת, פנה מיד לרופא.

שינויים שביצעת

לפעמים התינוק יכול להגיב על השינויים שביצעת שיכולים לשבש את דפוס סיעוד או שגרת. אפילו שינויים לא חשובים לכאורה, כגון בחירת מותג אחר של דאודורנט או סבון, יכולים להשפיע על האופן שבו התינוק breastfeeds. אם השינויים בעבודה או בביתך שגרתית, כגון שינוי מקומות עבודה או תנועה, ייתכן גם שהתינוק שלך יגיב בשביתת סיעוד, מזהיר את ארגון La Leche International.

חֲרָדָה

לפעמים חרדה משחקת חלק השביתה סיעודי. אם אתה והתינוק שלך הופרדו במשך זמן מה, התינוק שלך עלול להגיב על ידי סירוב להניק לאחר לחזור שוב, על פי WomensHealth.gov. אם מתחים לא נעימים וגילוי יתר מתרחשים בבית, התינוק עלול לפתח חרדה, דבר שיכול להפריע להנקה. אפילו תגובה חזקה ממך לאחר שננשך יכול להוביל שביתה סיעודי.

נושאים לתינוק

אחד קטן עם גודש יכול להתקשות לנשום מתוך האף שלו, אשר עלול להוביל אותו לדלג על הפעלות הנקה. כאב גרון או מחלת מעיים יכול גם להפוך את התינוק להפסיק סיעוד. תינוק עם דלקת אוזניים עלול לחוש לחץ מכאיב ממצב ההנקה אופקית, אשר עלול לגרום לו לדלג על הפעלות הנקה. כאבי בטן הם בעיה נוספת שיכולה לשבש את ההנקה ולהוביל את התינוק ליזום שביתה סיעודית.

הפטמה

תינוק שמקבל את שני הבקבוקים ואת ההנקה עלול להיתקל בבעיות עם קבלת שתי צורות של האכלה. ילדים קטנים מעדיפים בדרך כלל פטמה מלאכותית על השד, אם יש להם ברירה – לעתים קרובות משום שהחלב זורם ביתר קלות מהפטמה המלאכותית מאשר בחזה, מדווח אתר בית החולים אל קאמינו. התינוק שלך עלול להתחיל לסרב לשד ולחכות לך להציע בקבוק.

סוגיות אספקה

בעיות עם אספקת החלב שלך עלול לגרום הפרעה בהנקה. אם השדיים שלך מתבלטים – מלאים בכאב של חלב – התינוק שלך מתקשה להיצמד לפטמה, דבר שעלול לגרום לתסכול. רפלקס מניע – הכוח שאליו פולט החלב מהפטמה – עלול להיות חזק מדי או חלש מדי. כל תרחיש עלול להוביל לתינוק מתוסכל שבוחר לא להיניק, מזהיר את אתר בית החולים אל קאמינו.