למה הידיים שלי מגרדות בלילה?

ידיים מגרד בלילה יכול להיות תוצאה של מספר תנאים עור שונים, שחלקם יכולים להיראות גרוע בערב או כאשר אתה מנסה לישון. תנאים אלה נעים בין העור כי הוא פשוט יבש בשל מזג האוויר או התנאים בביתך לבעיות חמורות יותר הדורשים טיפול רפואי, כגון אקזמה וגרדת. אם אתה שם לב לשינויים בעור שלך וכל סימפטומים רפואיים אחרים, אתה והרופא שלך צריך להיות מסוגל להגיע לאבחון תוכנית הטיפול.

סוגים

אטופיק דרמטיטיס, הידוע גם בשם אקזמה, נפוץ יותר בקרב תינוקות וילדים מאשר מבוגרים, אם כי זה יכול להשפיע על כל אחד. זה מסומן על ידי עור יבש, מגרד, כי לעתים קרובות יכול ליצור פריחה אדומה. זה לעתים קרובות יותר גרוע בלילה, מגרד את הגירוד יכול לעשות את הפריחה גרועה יותר. מקור נוסף של גרד הידיים הוא גרדת, מצב שבו קרדית זעיר מחפר מתחת לעור להטיל את הביצים שלהם. האזורים הנפוצים ביותר עבור גרדת הם הידיים והרגליים, ובמיוחד את פרק כף היד. מבוגרים מבוגרים יכולים להיות פגיעים במיוחד ל dermatofibromas, אדום או חום bumps נגרמת על ידי הצטברות של תאים רקמות רכות מתחת לעור.

עור יבש

ידיים מגרד יכול להיות גם תוצאה של עור יבש הנגרמת על ידי ירידה בלחות. חימום יתר בחורף או מיזוג אוויר מוגזם בקיץ יכול להשאיר את כל הגוף יבש, אבל זה יכול להיות מורגש ביותר ומרגיז על הידיים ובין האצבעות. שינוי פתאומי, הולך מבחוץ עם לחות רגילה, אל המקום שבו הלחות הופחת באופן משמעותי, יכול לעורר תחושה מגרד בידיים.

יַחַס

בעיות עור רבות, כגון אקזמה גרדת, ניתן לטפל בתרופה אקטואלי שנקבע על ידי רופא. חשוב לעקוב אחר עצת הרופא ולקרוא את התווית על התרופה. תרופות גרדת, למשל, לא צריך להיות שטף את 8 עד 12 שעות, ולכן ילדים מטופלים לעתים קרובות לפני השינה. Dermatofibromas ניתן לטפל כירורגי כדי להסיר את המכשולים מגרדת.

מניעה / פתרון

אם הבעיה היא אקזמה ויש לך פריחה- up up, נסה להימנע מגרד, מה שעלול להפוך את הפריחה גרוע. ייתכן שתרצה לכסות את האזור עם תחבושת כדי לשמור על הפריחה מוגן עד שהוא שוכך. עזרי מניעה אחרים כוללים הימנעות מאבקות סבון ודטרגנטים, רחצה במים חמים ולא מים חמים, והימנעות מפעולות התלקחות ידועות, כגון קשקשים.

שינויים באורח החיים

כדי למנוע יובש, ידיים מגרדות באופן כללי, אתה יכול להשתמש קרם לחות מיד לאחר היציאה מהאמבטיה כדי להפחית את אובדן לחות. מקלחות קצרות והגדרת התרמוסטט הביתי שלכם ברמה נוחה מאפשרים רמות לחות בריאות.