למה החניכיים שלי כואבות כשאני מתאמן?

פלאק, אשר מוביל מחלת חניכיים וחללים, יכול לגרות את קו החניכיים שלך ולגרום חניכיים כואב בעת פעילות גופנית. הצטלקות בחלל הפה במהלך הריצה יכולה לגרום לחניכיים לפגוע, למשל, יובש בפה הנובע מנשימה כבדה במהלך מאמץ עלול גם להחריף את הבעיות. רופא שיניים יכול לעשות אבחון על ידי בחינת השיניים והחניכיים, אבל אתה יכול להיות מופנה לרופא אם לא נמצאו בעיות אוראליות.

היגיינת שיניים ירודה היא הגורם העיקרי למחלת חניכיים ולחללים. אם אתה נכשל במברשת השיניים שלך באופן קבוע, חיידקים יישארו על השיניים כמו סרט דביק של רובד. אם הפלאק נשאר על השיניים במשך יומיים עד שלושה, זה יכול להקשיח מתחת לקו המסטיק שלך ולהתפתח טרטר, שבו חיידקים הבסיסית עמידות לטיפול שיניים בבית, על פי MayoClinic.com. דלקת חניכיים היא הרמה הראשונה של מחלת חניכיים, והוא יכול להתקדם periodontitis אם לא מטופל. דלקת חניכיים נגרמת על ידי דלקת חניכיים מתקדמת, אשר גורמת לאובדן עצם ורקמות התומכות בשיניים. חללים נגרמים על ידי עששת.

בשלבים המוקדמים של דלקת חניכיים, ייתכן שתבחין כי החניכיים שלך לדמם בעת צחצוח השיניים. החניכיים עשויים להופיע גם נפוחים ומרגישים. אם דלקת חניכיים מתקדמת כדי periodontitis, החניכיים יתחילו נסוגים מן השיניים. רוך החניכיים שלך עלול להיות חמור יותר עם periodontitis. השיניים שלך יכול להיות משוחרר ואתה יכול לפתח רווחים חדשים בין השיניים. רוך החניכיים שלך בשלבים המוקדמים והמתקדמים של מחלת חניכיים עלול לגרום לאי-נוחות בזמן פעילות גופנית, במיוחד אם התרגיל כרוך ברגל פוגעת בכוח באדמה. הרגל שלך להכות חזק את הקרקע יכול גם לגרום כאבים חדים קו החניכיים שלך אם יש לך חלל, במיוחד אם השיניים העליונות והתחתונות שלך להכות אחד את השני. חור גלוי עשוי להיות נוכח אם יש לך חלל.

בשלבים המוקדמים של מחלת חניכיים מטופלים על ידי בעל ניקוי מקצועי של השיניים שלך קו מסטיק על ידי רופא השיניים שלך. אם יש לך שיניים לא מסודרות או כתרים לא מתאימים, רופא השיניים שלך עשוי להציע לתקן בעיות אלה כחלק מטיפול דלקת חניכיים שלך. לאחר דלקת חניכיים מתקדמת periodontitis, קנה המידה ואת תכנון שורש יש צורך. קנה המידה כולל הסרת אבנית וחיידקים מן השיניים. תכנון שורש כרוך בהחלקת פני השורש. אנטיביוטיקה עשויה להיות prescribed כדי להפחית את כמות החיידקים בפה. חלל מטופל על ידי קידוח משם ריקבון ומילוי אותו עם חומרים משקם. אם את ריקבון הורג את עצב השן, תעלה שורש יהיה צורך.

צחצוח שיניים לאחר אכילה היא הדרך הטובה ביותר למנוע מחלת חניכיים עששת. השתמש מברשת שיניים רכה להחליף אותו כל שלושה עד ארבעה חודשים, ממליץ MayoClinic.com, רופא השיניים שלך עשוי להציע מברשת שיניים חשמלית לספק ניקוי יסודי יותר בבית. חוט דנטלי לפחות פעם ביום ולראות רופא השיניים שלך כל שישה עד 12 חודשים. רופא השיניים יכול גם ליישם איטום כדי להפוך את השיניים שלך פגיעים פחות חללים. שתיית מים פלואורינדיים ומסטיקים המכילים את הממתיק xylitol יכול להאט את הצמיחה של חיידקים מוביל לרקבון השיניים, מדווח קליבלנד קליניק.

גורם ל

זיהוי

יַחַס

מְנִיעָה