יהיה חיתוך אורז לבן לעזור עם ירידה במשקל?

תוכניות דיאטה רבות ימליצו לך לאכול באופן לא פרופורציונלי קטן או כמויות גדולות של סוג מסוים של מזון. למרות אלה אינם בריאים עבור הרזיה לטווח ארוך כמו תזונה מזינה בכמויות מתונות, הם יכולים לייצר תוצאות דרמטיות לטווח קצר. חיתוך אורז לבן הוא המלצה אחת שיכולה להיות גם השפעות חיוביות ושליליות על התקדמות במשקל שלך.

אתה מאבד משקל על ידי שריפת יותר קלוריות באמצעות מטבוליזם ופעילויות אחרות מאשר אתה לוקח על ידי אכילה. כדי לעשות זאת, עליך לממש יותר, לאכול פחות, או שניהם. זה לוקח בערך 3,500 קלוריות של אנרגיה ללבוש או להמריא קילוגרם אחד של שומן.

ישנם סוגים רבים של אורז לבן זמין, החל אורז סושי קצרים מיפן לארוז בסמטי ארוך, דק מהודו. אורז לבן הוא גרגר מעודן, כלומר קליפה סובין הוסרה מן האנטוספרם. לדברי המומחים, מנה 1 גרם של אורז לבן מכיל כ – 110 קלוריות. כמעט כל הקלוריות האלה הן פחמימות.

מנקודת מבט של קלוריות, אורז לבן אינו בחירה גרועה. הוא מכיל פחות קלוריות על ידי נפח מאשר אפשרויות מזון רבות אחרות – כלומר אתה יכול למלא על אורז עם פחות בעיות במשקל. זה מניח שאתה אוכל את מישור האורז הלבן שלך, ולא מכסה אותו עם חמאה או רטבים.

על פי ד”ר וולטר ווילט מבית הספר לבריאות הציבור בהרווארד, אנשים בדיאטה המוגבלת על ידי קלוריות צריכים להפיק את המרב מהקלוריות שהם לוקחים. אורז לבן הוא נמוך יחסית בקלוריות, אך גם נמוך בתזונה. זה עושה את זה בחירה אופטימלית, שכן אתה מקבל פחות ערך עבור קלוריות אלה מאשר היית מאכילת ירקות או בשר רזה.

דגנים מזוקקים כמו אורז לבן מהווים אתגר אובדן משקל בכך שהם נשברים מהר מאוד במערכת העיכול. זה מציף את הדם שלך עם גלוקוז וגורמת לבלב שלך לשחרר שיטפון המתאים של אינסולין. אינסולין מגן עליך מפני ההשפעות המזיקות של גלוקוז בדם גבוה על ידי אחסון אותו בתאי השומן לשימוש מאוחר יותר כדלק. עם זאת, לאחר גלוקוז נוספת הוא תחוב משם, רמות האינסולין גבוהות שלך להשאיר לך השתוקקות יותר מזון. משמעות הדבר היא יותר בין ארוחה חטיפים פחות מזל עם ירידה במשקל.

אורז לבן יש גם תכונות חיוביות ושליליות כשזה מגיע לאבד משקל. משמעות הדבר היא כי חיתוך אורז לבן עשוי או לא יכול לעזור לך להשיג את המשקל הרצוי. בסופו של דבר, זה יהיה תלוי בהקשר הכללי של צריכת האורז הלבן שלך. אם לחתוך אורז לבן מתוך דיאטה מורכבת של חלבונים רזים וירקות, זה יעזור לך לרדת במשקל. אם אתה מפסיק לאכול אורז לבן ולהחליף אותו עם לחם לבן או צ ‘יפס, אתה יכול לשים משקל נוסף.

יסודות הרזיה

בסיס אורז לבן

ספירת קלוריות

תְזוּנָה

סוכר בדם

שורה תחתונה