היתרונות של תוספי מגנזיום ציטראט

מגנזיום ציטראט הוא תרכובת של מגנזיום פחמתי וחומצה ציטרית המשווקת כתוסף לטיפול בחוסר מגנזיום. הגוף שלך דורש מינרלים לתפקד ביעילות. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד ממליץ על מגנזיום ציטראט כאחת מהטפסים המשלימים יותר של מינרל זה. במינונים גדולים יותר, מגנזיום ציטראט משמש גם כמשלש. מגנזיום עלול להפריע לתרופות מסוימות כגון תרופות לב, נוגדי חומצה, אנטיביוטיקה וכמה תרופות לסוכרת. התייעץ עם הרופא שלך לפני שאתה לטפל בעצמך עם ציטראט מגנזיום או כל תוספת אחרת.

שומרת על רמות מגנזיום בריאותיות

משרד תוספי התזונה, או ODS, ענף של המכונים הלאומיים לבריאות, אומר מגנזיום הוא המינרל הרביעי בשפע ביותר בגוף. כמחצית מהגנזיום של הגוף נמצא בעצמות ובשיניים, בעוד שהחצי השני מתגורר בתאי רקמות הגוף ואיברים. המינרל ממלא תפקיד מרכזי ביותר מ -300 תגובות ביוכימיות בגוף, שמירה על תפקוד תקין של העצבים והשרירים, תמיכה במערכת החיסון הבריאה ושמירה על יציבות הלב. מגנזיום גם משחק תפקיד סינתזה חלבון ואנרגיה מטבוליזם ומסייע לווסת את לחץ הדם ואת רמות הגלוקוז בדם. מגנזיום ליקויים הם נדירים, אבל יכול להתרחש אם הדיאטה שלך מכיל רמות נמוכות של מזונות עשירים במינרלים או אם אתה סובל מצבים רפואיים מסוימים, בעיקר הפרעות מעיים הגורמים חומרי הזנה חיוניים להיות סמוקים מהגוף. נשים מבוגרות צריכות לצרוך בין 310 ל 320 מיליגרם ביום, בעוד שגברים צריכים לצרוך בין 410 ל 420 מיליגרם ליום.

עוזר להקל על מיגרנות

צוות חוקרים טורקי ערך מחקר קליני בקנה מידה קטן כדי להעריך את היעילות של מגנזיום ציטראט בטיפול במיגרנה ללא אאורה, שהיא הצורה הנפוצה ביותר של מיגרנה. הצוות קיבץ קבוצה של 40 חולים, שכל אחד מהם חווה בממוצע שנתיים עד חמש התקפות מיגרנה בחודש. שלושים חולים קיבלו מינון אוראלי של 600 מיליגרם של מגנזיום ציטראט למשך שלושה חודשי טיפול, ואילו 10 החולים האחרים קיבלו פלסבו. חולים שקיבלו מגנזיום ציטראט דיווחו על ירידה משמעותית בתדירות ובעוצמת התקפי המיגרנה, בהשוואה לאלו בקבוצת הפלסבו. חוקרים פירסמו את ממצאי המחקר בגיליון יוני 2008 של “מגנזיום מחקר”.

הקאות רגליים

חוקרים במחלקה לרפואה גריאטרית באוניברסיטת קייל שבאנגליה ערכו מחקר על מנת להעריך את היעילות של מגנזיום ציטראט כטיפול בהתכווצויות לילית. הטיפול הקונבנציונלי עבור התכווצויות כאלה הוא כינין, אשר יש מספר תופעות לוואי לא נעימות. צוות המחקר גייס מתנדבים שחוו באופן קבוע התכווצויות ברגליים. החוקרים החלו קבוצה אחת של מתנדבים על פלצבו ולאחר מכן העביר אותם לתוספי היומיום של צינרט מגנזיום המכיל את המקבילה של 300 מיליגרם של מגנזיום. קבוצה זו דיווחה על חציון של תשעה התכווצויות בזמן שקיבלו פלסבו ורק חמישה על מגנזיום ציטראט. במאמר שפורסם בגיליון מאי 2002 של “מדע הרפואה מוניטור”, החוקרים אמרו הממצאים שלהם מצביעים על מגנזיום עשוי להיות יעיל בטיפול התכווצויות ברגליים דחק מחקר נוסף.

מאפייני ניקוי המעי

רדיולוגים בבית הספר לרפואה ובריאות הציבור של אוניברסיטת ויסקונסין השוו את היעילות של מגנזיום ציטרט ונתרן פוספט בטיהור המעי לפני טומוגרפיה ממוחשבת, או CT, קולונוגרפיה. למרות שני החומרים היו יעילים באותה מידה טיהור המעי הגס, ציטראט מגנזיום השיגו ערכי atten נוזל שהיו קרובים יותר אופטימלית. חוקרים פירסמו את ממצאי המחקר בגיליון ינואר 2010 של “רדיולוגיה”.