ההצלחה של אנשים שמנים & תחליפי הברך

השמנת יתר מוגדרת כ- BMI – או מדד מסת הגוף – של יותר מ -30. לדברי מכון רוטמן, יותר משליש מהאמריקאים שמנים החל משנת 2010, עלייה של 110 במספר לעומת 25 השנים האחרונות. השמנת יתר קשורה מאוד עם דלקת פרקים, שהיא התנאי הנפוץ ביותר המחייב ניתוח החלפת הברך. למרות שחולים שמנים סובלים מסיבוכים יותר עם ניתוח החלפת הברך שלהם מאשר אנשים שאינם שמנים, הרוב המכריע של הליכים אלה הם מוצלחים.

הברך החלפת תכונות

תחליפי הברך מבוצעים בדרך כלל כאשר הברכיים של המטופל נפגעו קשות על ידי דלקת פרקים או פציעה כי פעילויות היומיום – כגון טיפוס במדרגות או הליכה כמה בלוקים – להיות בלתי אפשרי. על פי האקדמיה האמריקנית למנתחים אורטופדיים, החלפת הברך הראשונה בוצעה ב -1968, וכעת, כ -581,000 תחליפי הברך מבוצעים מדי שנה בארה”ב. ב החלפת הברך הכולל, מנתח אורתופדי מסיר את הסחוס פגום ואת העצם של הברך, ואז עמדות מתכת חדשה ומשטחי פלסטיק משותפת כדי להחזיר את הברך יישור ותפקוד. ה- AAOS מוסיפה כי יותר מ -90% מהאנשים שעברו תחליף לברך הכולל חווים ירידה דרמטית של הכאב, וכן שיפור משמעותי ביכולת לבצע פעולות רגילות.

שיקולים של ניתוח הברך עבור אנשים שמנים

על פי מכון רוטמן, השמנה אחראית ל -200,000 תחליפים משותפים בשנה בניתוח החלפת הברך בארה”ב קשה יותר עם חולים שמנים, בעלי סיכון גבוה יותר לזיהומים, קרישי דם וסיבוכים בפצע. מכון רוטמן קובע כי מכיוון שהניתוח קשה יותר לביצוע, בעיות של חוסר ריכוז וחוסר יציבות משותפת שכיחות יותר. מנתח אורתופדי עשוי לייעץ לירידה במשקל לפני ניתוח הברך, עם חולי השמנת יתר חולנית, ניתוח בריאטרי מבוצע לעיתים לפני ביצוע הברך.

המלצות מומחים

לדברי HCPlive, מומחים בפגישה השנתית 2007 של האקדמיה האמריקאית למנתחים מנתחים דיווחו כי למרות שחולים שמנים מאוד היו בעלי שיעור גבוה יותר של סיבוכים פצעים קטנים וצריכים תיקונים בניתוח, הבעיות היו שכיחות יחסית. חמישה אחוזים מהחולים הסובלים מהשמנת יתר נזקקו לניתוח ניתוח עבור בעיות יישור – בהשוואה לאלו בקבוצת הלא-שמנים, אך 85% מהחולים הסובלים מהשמנת יתר דיווחו על שביעות רצון מהמבצע, בהשוואה ל -95% מהמטופלים שאינם שמנים. בנוסף, השמנת יתר מאוד שעבר תחליפי הברך עשה שיפורים משמעותיים בציוני הברך החברה, אשר להעריך את התוצאה תפקודית, כאב, טווח תנועה, ואת היכולת ללכת ולרדת וירד במדרגות. המסקנה הכללית הייתה כי אנשים שמנים להפיק תועלת חשובה מניתוח החלפת הברך ולא צריך להכחיש את זה על בסיס המשקל שלהם.

מחקר

יש כמה מחקרים התומכים באמונה שמחליפי הברך כוללים תוצאות משביעות רצון בחולים שמנים. במחקר שנערך על ידי נ ‘Hamoui ועמיתיו ופורסם בגיליון ינואר 2006 של “השמנת יתר”, התוצאות של arthroplasties הברך הכולל ב 21 חולים שמנים הושוו לתוצאות של arthroplasties הברך ב 41 חולים שאינם שמנים. החוקרים השתמשו בפרמטרים קליניים ופונקציונליים, בתוצאות הרדיוגרפיות ובצורך בהערכה מחדש כדי להעריך את הצלחת הפעילות. 11 שנים לאחר מכן, לא היו הבדלים סטטיסטיים, המובילים החוקרים להסיק כי השמנת יתר מתונה אינו משפיע על התוצאה של החלפת הברך הכולל.