דיאטת קוליטיס מיקרוסקופית

קוליטיס מיקרוסקופי הוא דלקת במעי הגס, אשר ניתן לראות רק על ידי מיקרוסקופ. זה נקרא גם קוליטיס קוליטיס, המתייחסים לשכבה המעובה של רקמת החיבור בטנה של המעי הגס, או קוליטיס לימפוציטי, המתייחסים לרמה מוגברת של תאי הדם הלבנים. על פי אתר Mayo Clinic, קוליטיס מיקרוסקופי יכול להיות קולגן או לימפוציטי. הטיפול כולל שינוי באורח החיים ושינוי בתזונה כדי להקל על הסימפטומים.

דיאטה פחמימות ספציפית

דיאטה פחמימות ספציפיות (SCD) היא דיאטה פופולארית עבור קוליטיס ודגן, לקטוז, סוכרוז חינם דיאטה. הבסיס של התוכנית SCD מבוססת על האמונה כי חיידקים במעיים, שמרים וחיידקים מעורבים בהפרעות מעיים בגלל פחמימות. חיידקים משגשגים מן הסוכר מפחמימות ויכולים להזיק לתאי דופן המעי. ה- SCD פועל על ידי מתן מינימום של פחמימות לעיכול קל יותר.

גלוטן

על פי האנליסט והאתר פינר בריאות ותזונה, אותו הגן שגורם למחלת הצליאק, או לאלרגיה לגלוטן, גורם לקולטיס מיקרוסקופי. ספקולציה היא כי קוליטיס יכול להשפיע על המערכת החיסונית ו celiac ההדק, ולהיפך. ד”ר קנת פיין, כפי שצוין באתר האינטרנט של Finer Health and Nutrition, ערך מחקר שמצא כי קוליטיס מיקרוסקופי הוא הגורם השכיח ביותר לשלשולים בחולים עם מחלת צליאק. חלק מהחולים מצאו הקלה דרמטית בעקבות דיאטה נטולת גלוטן.

תוספי תזונה

שלשול כרוני יכול לגרום לחוסר ספיגה, מה שעלול להוביל לתת-תזונה. The Crohns ו קוליטיס היסוד עולה כי multivitamins יכול לעזור להחליף את החומרים המזינים איבדו מאז הרבה מה סובל אוכל לא ממש מקבל נספג על ידי הגוף. פרוביוטיקה, או חיידקים טובים, עוזרים לשמור על מערכת העיכול בריאה. האתר אנליסט מציע פרוביוטיקה עשוי להיות קצת עזרה עבור אלה עם קוליטיס מיקרוסקופיים. פרוביוטיקה לייצר תרכובות מסוימות להרוג חיידקים לא רצויים כגון שמרים וחיידקים.

נוזלים

התייבשות היא תמיד סיכון כאשר שלשולים מעורבים. שלשול כרונית מהווה סיכון גבוה יותר להתייבשות, וצריכת נוזלים נאותה נחוצה. על פי אתר האינטרנט של קרונס וקוליטיס, קיים סיכון נוסף לתפקוד כליות לקוי או אבנים בכליות בשל שלשול מוגזם. מים ומלח הפסד יכול גם לגרום חולשה, סחרחורת סחרחורת. צריכת נוזלים צריך לשמור על קשר עם המים לאיבוד במהלך שלשולים.

שיקולים

בעוד שינוי בתזונה יכול לעזור להקל על הסימפטומים של קוליטיס מיקרוסקופיים, אתר Crohns ו קוליטיס האתר מזהיר כי אין דיאטה אחת המתאימה ביותר עבור כל האנשים. הקליניקה של Mayo מציעה הגבלת צריכת השומן והימנעות מאכילת קפאין, אלכוהול ומזון מתובל. יש אנשים לעשות טוב הימנעות חלב. תמיד להתייעץ עם הרופא הראשון לפני ביצוע שינויים בתזונה או הוספת תוספי מזון.