דברים לעשות כדי להישאר בריאים

זה אולי נראה מדהים כאשר אתה מחשיב את כל הדברים שאתה צריך לעשות כדי להישאר בריאים. אמנם ייתכן שיהיה עליך להשקיע קצת זמן ומאמץ, שמירה על הבריאות שלך מאפשר לך לחיות חיים ארוכים יותר ומספקים יותר. אם יש לך בעיות בריאותיות ספציפיות, כגון מחלת לב, דיכאון או השמנה, לדבר עם הרופא שלך על הדרך הטובה ביותר לקבל את הבריאות שלך בחזרה על המסלול. עבור האוכלוסייה הכללית, פרקטיקות מסוימות צריך להיות חלק מחיי היומיום שלך.

אכילת מגוון מזונות מכל קבוצות המזון מבטיחה כי אתה פוגש הסיכומים היומי המומלץ שלך עבור חומרים מזינים התומכים בבריאות טובה. ממלאים את הצלחת עם שפע של פירות, ירקות, מקורות חלבון רזה, כגון שעועית, דגים או עוף, מזון דל שומן חלב ודגנים מלאים. דיאטה בריאה קשורה בסיכון מופחת לסוכרת, מחלות לב ולחץ דם גבוה והוא יכול לשלוט בתנאים אלה אם כבר יש לך אותם, מדווח המרכז האזרחי הפדרלי מרכז מידע. אכילה של סוגים אלה של מזונות מגדילה את הסיבים, ויטמינים, סידן, ברזל ושומנים בריאים, כל אלה אשר מסייעים לגוף להישאר בריא להילחם במחלות.

האדם הממוצע צריך לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית בכל יום. זה עוזר לשלוט במשקל ומונע מגוון רחב של מחלות, כולל מחלות לב, לחץ דם גבוה, השמנה, סוכרת, אוסטאופורוזיס ודיכאון. בחר פעילות שאתה נהנה, לעבוד עם שותף או חבר באמצעות ציוד התעמלות בבית כדי להגדיל את הסיכויים שלך דבק עם זה. לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל תרגיל שגרתית חדשה.

עישון הוא עברין מאחורי מגוון של מצבים בריאותיים הכוללים, אמפיזמה ומחלת ריאות. שוחח עם הרופא שלך על מרשם שיעזור לך להפסיק את הסיגריות או להשתמש בעזרי הפסקת עישון הזמינים מעבר לדלפק בסופרמרקטים ובבתי מרקחת. על פי האגודה האמריקנית לסרטן, להישאר פעיל distracts לך מתוך תשוקה. נסה לשחק ספורט, גינון, העוסקים תחביב או הולך איפשהו מחוץ לבית שלך כי הוא ללא עשן.

ביקור הרופא שלך מדי שנה כדי לפקח על בעיות בריאותיות או לנהל את אלה שכבר יש לך היא דרך חשובה להישאר בריאים. הבדיקות שאתה צריך כל שנה תלויים בגיל שלך, ההיסטוריה המשפחתית, הבריאות הנוכחי ומין. אתה יכול לצפות בדיקת כולסטרול ובדיקה גופנית, אבל נשים צריך גם בדיקת השד ואגן וגברים צריכים לעבור בדיקת סרטן הערמונית. נשים מעל גיל 40 צריכות ממוגרפיה אחת לשנתיים, וגברים בגיל העמידה צריכים לעבור קולונוסקופיה למסך לסרטן המעי הגס. בקר אצל רופא השיניים שלך באופן קבוע, כי גם הוא יראה סימנים של מחלת חניכיים וסרטן הפה, כמו גם שמירה על השיניים נקי ובריא.

שמירה על עצמך נקי מפחית את הסיכוי לחלות במהלך התפרצויות עונתיות של שפעת הצטננות. זה גם יכול למנוע את התפשטות עין ורוד, יד, רגל בפה ומחלות גרדת. משמעות הדבר היא לשטוף את הידיים לעתים קרובות ולשמור אותם מן הפנים שלך. לחטא את מקלדת המחשב ואת הטלפון באופן קבוע גם כן. לכסות את הפה עם המרפקה או רקמות אם אתה צריך להשתעל או להתעטש ולאחר השימוש בשירותים או נושבת את האף.

לאכול מזונות מזינים

קבל פעילות גופנית סדירה

תפסיק לעשן

תזמן בדיקות רגילות

תרגול היגיינה טובה