גירוי קיבה מאספירין

זה קל לא לחשוב פעמיים על popping כמה אספירין להקלה על הכאב כי זה כזה ישן, תרופות ידועות. למרות שאנשים רבים יכולים לקחת אספירין ללא בעיה, התרופה יש סיכונים מסוימים וזה לא עבור כולם – במיוחד אם יש לך חששות בריאותיים במערכת העיכול. כמו טיפול אספירין יומי ממשיך לגייס תשומת לב, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני הוספת התרופה לתוך השגרה שלך כדי להגביל את הסיכון לבעיות בקיבה.

השפעות על הבטן

אספירין עלול לגרום למספר תופעות לוואי אפשריות, אך רובם קשורים לקיבה ולמערכת העיכול. הוא שייך לקבוצה של תרופות הנקראות תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות. כל NSAIDS יכול לגרום נזק לקיבה. חלק מהתסמינים של מצוקה GI הקשורים באספירין כוללים בחילות, צרבת, כאבי בטן ואפילו הקאות.

הבטן דימום

אחד החששות הגדולים ביותר בעת נטילת אספירין, במיוחד אם אתה עושה זאת באופן קבוע, הוא הסיכון לדימום בקיבה. ממצאי מחקר שפורסם בחודש פברואר 2011 בכתב העת “Circulation” עולה כי אנשים המשתמשים בטיפול יומי במינון נמוך באספירין היו כמעט כפליים מהסיכון לדימום בקיבה בהשוואה לאלו שלא נטלו את התרופה. הסיכון היה גדול עוד יותר – פי שלושה עד ארבעה פעמים – בחולים הנוטלים אספירין וקלופידוגרל (Plavix), תרופה שנקבעה למניעת קרישי דם.

כיב פפטי

אספירין יכול גם לתרום להיווצרות כיבים פפטיים. אלה פצעים שמתפתחים בקיבה או בחלק הראשון של המעי הדק הקרוי התריסריון. אולקוס יכול לגרום לגירוי ניכר באי-גירוי ולאי-נוחות, כאשר כאבי הבטן הם הסימפטום השכיח ביותר. בחילות, הקאות, נפיחות ואובדן תיאבון הן השפעות אפשריות גם כן. חלק מהתסמינים האלה – כולל בחילות וכאבי בטן – עשויים גם להצביע על מנת יתר של אספירין חריפה, הדורשת טיפול רפואי מיידי.

אמצעי זהירות

אתה תמיד צריך לקחת אספירין עם חלב או מזון כדי לעזור להפחית גירוי בבטן אפשרי. מצב הבריאות הנוכחי שלך יכול לשים אותך בסיכון גבוה יותר לבעיות בקיבה. אם כבר יש לך תנאי GI מסוימים, ייתכן שלא תוכל לקחת את התרופה. גאוט, אסטמה ואנמיה הן בעיות בריאותיות אחרות שעשויות להפוך את האספירין לא בטוח עבורך. שימוש באלכוהול יכול להגדיל את הסיכויים לפתח דימום בקיבה גם כן. תרופות מסוימות, כמו warfarin, יכול גם את הסיכון לדימום אז לדבר עם הרופא או רוקח לפני נטילת אספירין.