את התכונות הפיסיקליות של תחמוצת מגנזיום

תחמוצת מגנזיום, הידועה גם בשם מגנזיה, היא תרכובת טבעית הנמצאת בסלעים מטמורפיים. הנוסחה הכימית של תחמוצת מגנזיום היא MgO, כלומר היא מכילה אטום מגנזיום ואטום חמצן, ויוצר קשר יוני. תחמוצת מגנזיום יש מגוון רחב של שימושים ניתן למצוא במספר פריטים ביתיים ותעשייתיים כולל נוגדי חומצה, משלשל ותוספי מזון.

מראה חיצוני

תחמוצת מגנזיום היא היגרוסקופית. חומרים היגרוסקופיים סופגים מולקולות מים באופן ספונטני כאשר נחשפים לאוויר. מתחם מוכר המציג את הנכס הזה הוא סוכר. מצבו הגופני של מגנזיום בטמפרטורת החדר הוא אבקה לבנה וחסרת ריח.

PH ו מסיסות

תחמוצת מגנזיום יש pH גבוה של 10.3, כלומר זה מאוד בסיסי. זה עושה את זה antacid נהדר שכן הוא יכול לנטרל את חומצת הקיבה בבטן כועסת. תחמוצת מגנזיום הוא מסיס במקצת במים 0.0086 גרם של אבקה לכל 100 מ”ל של מים.

נקודת התכה ונקודת רתיחה

המתחם הזה יש נקודת התכה גבוהה ביותר ב 5,072 מעלות פרנהייט נקודת רתיחה גבוהה ב 6,512 מעלות צלזיוס.

מידע בטיחות

תחמוצת מגנזיום הוא noncombustible והוא כימי בטוח יחסית עם לאומי אש הגנה האגודה דירוג 1. חשיפה מגנזיום תחמוצת יכול להיות כמה תופעות לוואי אפשריות, כולל גירוי בעיניים גירוי האף. אם אתה שואף את זה, לצאת כדי לקבל אוויר צח. יש לשטוף את העיניים אם אתה יוצר קשר עם תחמוצת מגנזיום, וללבש הגנה על העין ובגדים מגן אם אתה מטפל בזה.