את ההשפעות של קפאין על אדנוזין

המתרחש באופן טבעי ביותר מ -60 צמחים, קפאין הוא חומר מר, כי כאשר נצרך יש תכונות ממריץ. לדברי הנוירולוג ד”ר ר ‘א. שפירו מאוניברסיטת ורמונט, קפאין הוא התרופה הממריצה ביותר בעולם. קפאין מעורר רגשות של ערנות ואנרגיה מוגברת כתוצאה מהאינטראקציה עם קולטני אדנוזין במוח. קפאין הוא גם הוסיף בדרך כלל תרופות להקלה על הכאב בגלל התפקיד של אדנוזין כאבי ראש ומיגרנות.

אדנוזין

כימיקל במערכת העצבים המרכזית, אדנוזין מסדיר את מחזורים של שינה וערות. כאשר אתה ער, אדנוזין מצטבר במוח ובסופו של דבר גורם נמנום על ידי הצמדת לתאי המוח הקדמי הבסיסי ומעכב את הפעילות שלהם. אדנוזין מגרה אותות שמספרים לגוף שהגיע הזמן לנוח, ומפעילה את התגובות הנחוצות כדי לעסוק בשינה מלאה ומתמשכת.

קפאין ואדנוזין

ההשפעות של קפאין על הגדלת האנרגיה והפיכתם לחשים יותר ערניים נובעים מהאינטראקציה עם קולטני אדנוזין במוח. הן קפאין והן אדנוזין הם נוירוטרנסמיטרים השייכים לקבוצה כימית הידועה בשם xanthine. במוח שלך, קפאין מופיע כמו אדנוזין לתאי עצב והוא מסוגל לאגד לאתרים קולטן אדנוזין. כתוצאה מכך, המוח שלך אינו מזהה אדנוזין, ופעילות העצבים אינה מאטה. במקום זאת, קפאין מגביר את פעילות המוח, מה שהופך אותך מרגיש אנרגטי יותר ופחות רגיש לקצב הטבעי של הגוף שלך של ערנות ושינה.

קפאין ומערכת העצבים המרכזית

הגוף שלך מגיב אדנוזין חסום על ידי הגדלת פעילות עצבית, אשר בתורו מגרה את בלוטת יותרת המוח. בלוטת יותרת המוח משדר אותות כדי להכין את הגוף לפעילות מוגברת וגם מפעיל את שחרורו של אדרנלין מתוך בלוטת יותרת הכליה. אדרנלין גורם למספר תגובות בכל הגוף שלך שגורמות לך להרגיש ער יותר ערני. הכבד משחרר כמויות גדולות יותר של סוכר לתוך זרם הדם כדי להגדיל את האנרגיה, התלמידים שלך מתרחבים, קצב הלב שלך מואצת ונשימת הנשימה שלך נפתחת כדי לקחת יותר חמצן. בעוד תקופות מוגבלות של אדרנלין מוגברת הן טבעיות ומשרתות מטרות הגנה חשובות בגוף, רמות גבוהות מתמשכות יכולות להזיק לבריאות הפיזית והרגשית שלכם.

קפאין, אדנוזין וכאב

קפאין הוא מרכיב שכיח ב acetaminophen מבוססי משככי כאבים כי זה מגביל כלי דם באתר קולטן אדנוזין. במאמר שפורסם באוגוסט 2008 על הקשר בין קפאין לכאב, ד”ר שפירא מציין כי אדנוזין הוא גורם חשוב לכאבי ראש ומיגרנות, אך תפקידו המדויק אינו מובן, אך בעוד שקפאין יכול לעזור להקל על הכאב, השפעה הפוכה. עם הצריכה הרגילה, מערכת העצבים המרכזית שלך מפתחת תלות בחומר שיכול לייצר חוויות מכאיבות של נסיגה. כמו כאב ראש או מיגרנה, תסמיני הגמילה של קפאין יכולים לכלול סחרחורת, כאבי ראש חדים, רגישות לרעש, חרדה ועצבנות. צריכת קפאין מוגזמת יכולה גם לשבש דפוסי שינה, קצב לב ומצב רוח.