את ההבדל בין התכווצות איזוטונית איזומטרי

השרירים מורכבים מסיבים בודדים רבים, באופן דומה לחבל. כאשר סיבים אלה מגורה, השריר חוזים. אם יש כוח הפועל באופוזיציה, כגון משקל, סיבים מתיחה, הגדלת המתח. סוגים שונים של פעילויות דורשים את השרירים לעבוד בדרכים שונות, הדורשים סוגים מסוימים של התכווצות שרירים.

המילה “איזוטונית” נגזרת משתי מילים יווניות: “iso”, כלומר “אותו”, ו “tonikos”, כלומר מתח. ככזה, התכווצות איזוטונית היא אחת שבה השריר שומר על המתח אותו הוא מקצר. דוגמאות לפעילויות הכוללות התכווצויות איזוטוניות כוללות הליכה, ריצה או הרמת חפץ קל. התכווצויות איזוטוניות לבוא בשני סוגים: קונצנטריים אקסצנטרי. בהתכווצות קונצנטרית, השריר מתקצר כאשר המתח שלו גדול מהכוח המתנגד לו, כגון שרירי הזרוע שלך בעת ביצוע תלתל הזרוע. בהתכווצות אקסצנטרית, הכוח גדול ממתח השרירים, גורם לשרירים להתארך, זה קורה כאשר יורדים במדרגות או מתיישבים בכיסא, כאשר השפעות כוח הכבידה מוסיפות כוח מנוגד.

“איזומטרי” פירושו “אורך זהה”, ובצירים של מגוון זה, השריר אינו מתקצר והמתח שלו לעולם אינו עולה על הכוח המנוגד. דוגמאות לתרגילים איזומטרי כוללים החזקת משקל במקום מעל הקרקע או לדחוף נגד אובייקט נייח. בעוד שריר כולו אינו משתנה לאורך במהלך התכווצות איזומטרי, סיבי שריר בודדים יקצרו. ככזה, תרגילים איזומטרי יכול לעזור לחזק שריר.

סוג שלישי של התכווצות הוא “isokinetic”, או “תנועה זהה”. בצירים אלה, השריר מתקצר בקצב עקבי לאורך התנועה. תרגילים המערבים התכווצויות isocinetic משמשים לעתים קרובות הגדרות שיקום, ובדרך כלל דורשים שימוש בציוד מיוחד המסוגל לספק התנגדות עקבית ומהירות לאורך כל הפעילות.

כאשר מתחייבים אימון כוח או משטר כושר כללי, רוב התרגילים שתבצע יהיה איזוטוני בטבע, מיקוד קבוצות השרירים הגדולות של הגוף. בנוסף לאימונים במשקל, אלה כוללים תרגילים כגון הליכה, רכיבה על אופניים וביצוע קלישניקס. זה כולל גם את הפעולה של רבים של מכשירי כושר המיועד לשימוש בבית, כגון אליפטי ו stppers. לאחר אימון, חשוב לאפשר את קבוצת השרירים ממוקדת יום או יומיים להתאושש לפני ביצוע אותה קבוצה של תרגילים שוב.

איזוטוני

שׁוֹמֵר מִדָה

Isokinetic

שיקולים