את ההבדלים בין אקנה & פריחה בעור על הפנים

רוב האנשים חוו פריחה או התפרצות אקנה בשלב מסוים. תנאים אלה עשויים להיות לא נוח או רק מביך, במיוחד כאשר ההתפרצות מתרחשת על הפנים. אקנה הוא מגוון אחד של פריחה בקרב רבים. לפשטות יש מגוון סיבות ויכולות להופיע בכל גיל. במקרים מסוימים, אקנה יכול להיות שאין להבחין בין פריחות, ולכן זיהוי נכון חיוני בבחירת קורס טיפול.

אקנה

אקנה היא מצב רפואי שנגרם על ידי חסימה של נקבוביות על פני העור. המצב מתרחש בדרך כלל בקרב בני נוער, ככל הנראה כתוצאה של עלייה בייצור הנפט במהלך ההתבגרות. עם זאת, אנשים מכל קבוצת גיל, אפילו תינוקות, עלולים לסבול פצעונים אקנה. עפר או חיידקים סותמים את הנקבוביות תוצאות גיבוי של שמן. על העור, אלה נקבוביות סתומים עלול להתנפח ולהפעיל אדמומיות או אי נוחות. חסימות עמוקות עשויות ליצור ציסטות כואבות ונפיחות המתנגדות לטיפולים נורמליים. הפנים, הצוואר, הגב והחזה הם האזורים האופייניים ביותר עבור אקנה לפתח.

העור פיסות על הפנים

פריחה על הפנים מצביעה על גירוי ממקור חיצוני או פנימי. אלרגיות לצמחים מסוימים, צבעים וכימיקלים עלולים לגרום לפריחה בפנים. מצבים רפואיים, כגון שלבקת חוגרת או פסוריאזיס, יכולים גם להתבטא כפריחה על הפנים או במקום אחר על הגוף. מתח, תזונה לקויה ושינויים פתאומיים באקלים יכול כל לעשות פריחות גרוע. צור קשר עם הרופא אם פריחה מלווה בכאב, קוצר נשימה או נפיחות. אם התסמינים האלה מתפתחים לאחר התחלת טיפול תרופתי חדש, עלולה להיות תגובה אלרגית רצינית. כאב ושינוי צבע ליד נגיסה מציינת מצב אפשרי של סכנת חיים. צור קשר עם הרופא שלך כאשר טיפול בבית טיפולים להוכיח יעיל נגד הפריחה.

לדעת את ההבדל

מניעה וטיפול פריחות כרוך הראשון לזהות את הסיבה. רופא או רופא עור יכול לקבוע אם פריחה נגרמת על ידי אקנה רגיל או סוכן אחר. רוב פריחות אחרות מאשר אקנה אינם מוגבלים הפנים. אקזמה, למשל, יכול לקרות בכל מקום על הגוף ולא בדרך כלל לידי ביטוי blisters הפרט. מחלות הכוללות פריחות בפנים כמו סימפטום לעיתים קרובות לייצר סימפטומים אחרים גם כן. מחלות ילדות כמו חצבת או אבעבועות רוח כוללות חום בנוסף לפריחה הברורה. בדיקת אלרגיה יכולה לקבוע מתי פריחה היא תוצאה של מגרה כמו ניקוי פנים חדש.

אפשרויות טיפול

גם אקנה וגם פריחות חמורות עלול להזיק להערכה העצמית של האדם. הרופאים מבינים כי טיפול בתנאים העור חשוב לרווחתה הנפשית כמו בריאות פיזית. שילוב של טיפול רפואי ושינויים באורח החיים הוא בדרך כלל מספיק כדי להילחם בפריחה על הפנים. במקרה של אקנה, שטיפת פנים יומי חשוב. השתמש בסבון עדין שאינו יבש את העור. קרם שמנים קוסמטיקה נמנעים הטובה ביותר כמו אלה לגרות את העור וסתום נקבוביות. קרם hydrocortisone Nonprescription יעיל נגד סוגים רבים של פריחה nonacne. עם זאת, תנאים מתמשכים ידרשו עזרה רפואית מקצועית.